Турнир: efbet Лига Стадион: Зрители: 4367

ЦСКА с много важен успех при гостуването си на Черно море

ЦСКА промени историята срещу Черно море и вече диша във врата на Левски

Руи Педро обезкуражи "моряците" на Гонзо с две попадения

90′

ГОООЛ ЗА ЦСКА!!!0:2!! РУИ ПЕДРО!Антон Недялков центрира, Руй Педро овладя необезпокояван на дузпата, обърна се и реализира в долния ляв ъгъл на Войтех Шром!

87′

Давид Шимао е последната смяна на наставника Стамен Белчев. Той заменя Рубен Пинто.

87′

Валентин Йосков ще се мъчи да донесе поне равенството на своя тим.

85′

ГОООЛ ЗА ЦСКА!! 0:1!! РУИ ПЕДРО!  Десподов овладя по десния фланг, влезе хитро навътре и пусна в коридор за Педро, който от движение по диагонала опъна мрежата зад Шром.

83′

Кевин Кубемба завършва участието си в днешната среща, отстъпвайки мястото си на Милчо Ангелов.

80′

НУНЕШ! Резервата Кирил Десподов изведе Нунеш леко вдясно от наказателното поле. Той шутира в обратния ъгъл, но за негово съжаление топката премина на сантиметри от страничната греда.

77′

Георги Иванов ще играе с двама чисти нападатели до края на срещата.

76′

Жълт картон за Бакари, който репликира главния арбитър Ивайло Стоянов.

72′

Кирил Десподов се появява на мястото на Густаво Кулма.

71′

Главният арбитър Ивайло Стоянов помоли старши-треньора на домакините - Георги Иванов да бъде далеч по-сдържан край тъчлинията.

66′

Първа промяна в състава на Черно море. Играта напуска Пируло.

64′

И ПАК НУНЕШ! Хитрите извеждащи подавания на Руи Педро затрудняваха доста централните защитници на Черно море. При едно от тях, в 64-ата минута, Арсенио Нунеш остана сам срещу Шром, но опитът му за прехвърляне се обрече на тотален провал.

61′

АРСЕНИО! Добрите мигове за ЦСКА продължиха и малко по-късно само късметът спаси Черно море от попадение. Войтех Шром се намираше малко пред своята голлиния, което без малко не му костваше и попадение в неговата врата. Арсенио Нунеш пробва изстрел от средна дистанция, който след лек рикошет се снижи застрашително към опразнената врата на варненци. В крайна сметка топката премина малко над горната греда.

51′

РУИ ПЕДРО! В 51-ата минута Руи Педро не съумя да продължи головата си серия с екипа на "червените" пропускайки най-доброто положение за своите до този момент. Макар и комично, Кубемба се пребори за висока топка и подаде към Арсенио Нунеш. Оттам коженото кълбо се придвижи до гореспоменатия Педро, който между Станчев и Костадинов отправи слаб изстрел, спасен в крайна сметка с лекота от стража Шром.

47′

Подновяването на играта започна със сериозно напрежение по оста Кулма-Сашо Цветков. Колумбиецът, видимо ядосан от един несполучлив свой финт, удари без топка халфа на Черно море, което вбеси до краен предел целия треньорски щаб на домакините. Поисканият червен картон от съдията Стоянов така и не стана факт, но все пак крилото на ЦСКА получи официално предупреждение.

46′

Кевин Кубемба е попаднал в положение на засада. Таранът не оспори съдийското решение.

45′

ИГРАТА СЕ ПОДНОВЯВА!

45′

ПОЧИВКА!

43′

Малко преди почивката ЦСКА имаше изгодна възможност да нанесе сериозен удар по своя съперник. Всичко започна от една открадната топка в центъра от Бумал, който след кратък пробив подаде към Кулма, последва кратко меле, след което шанс за изстрел получи нападателят Кубемба, пратил коженото кълбо право в тялото на бранител на варненци.

38′

Някои фенове опитват да извлекат максимална изгода от днешното си посещение на футболното дерби.

37′

Шут от движение на Георги Илиев, който не бе избит по достатъчно убедителен начин от Георги Китанов и в крайна сметка топката излезе в ъглов удар. При последвалия корнер не се случи нищо опасно пред "червената" врата.

30′

Сериозно неразбирателство между Георги Китанов и Антон Недялков без малко не доведе до голова опасност пред "червената" врата в 30-ата минута. Опиталият се хитро да открадне топката обаче Иван Коконов се удари челно в стража на ЦСКА и се наложи да му бъде оказвана лекарска помощ.

25′

БАЛДЖИЙСКИ!! Лагерът на Черно море имаше за какво да съжалява в 25-ата минута, когато перфектна атака на домакините сякаш трябваше да приключи с попадение. Бакари демонстрира мощната си физика и успя да се пребори за една висока топка с недостатъчно ориентираните Бодуров и Рафа Перез. По този начин стрелецът отвори свободно пространство за спринтиращия Балджийски. Озовал се на отлична позиция, юношата на Левски стреля разочароващо в аут.

20′

Хубав финт на Густаво Кулма,чрез който успя да елиминира своя персонален пазач. За жалост на колумбиеца, стражът на Черно море внимаваше и храбро се хвърли в неговите крака.

17′

Жълт картон за Георги Илиев, който направи нарушение в центъра на терена.

16′

Спорна засада в ущърб на Черно море. Бакари бе изведен, според правилата на играта, зад отбраната на ЦСКА, но съдийската игра сгреши и отсъди засада.

15′

БАКАРИ! Черно море напомни за своята класа в 15-ата минута, когато хубав индивидуален рейд на Борислав Балдийски завърши с центриране към далечната греда за Бакари. Испанецът с гамбийски корени вече виждаше как бележи в мрежата на ЦСКА, но в последния момент пред него застана капитанът на софиянци - Антон Недялков, който хладнокръвно изчисти в корнер.

13′

Черно море получи правото да изпълни ъглов удар, при който над всички скочи Тодор Паланков. Изстрелът му с глава обаче излезе високо в аут, без да затрудни по никакъв начин Георги Китанов.

9′

Селекцията на Стамен Белчев пресира съперника си дълбоко в неговата половина. Към този момент това дава ефект, тъй като футболистите на Черно море грешат почти всеки свой втори пас.

4′

ШАНС ЗА ЦСКА!! Сякаш започнали с идея повече активност, футболистите на ЦСКА стигнаха до своето първо голово положение в мача след само 4 минути игра. Руи Педро демонстрира отличен поглед върху събитията на терена, продължавайки към намиращия се на крилото Кубемба. Нападателят показа завидна скорост въпреки високия си ръст и светкавично продължи с успореден пас към връхлитащия Густаво Кулма. С отлична намеса обаче тук изпъкна младият бранител на Черно море - Мартин Костадинов, който протегна крак в решителния момент и обърка чудесната комбинация на софийския съперник.

3′

Опит за дълъг извеждащ пас към Бакари. Стражът на ЦСКА - Георги Китанов обаче следеше събитията на терена и пресече задаващата се опасност.

2′

Две от новите чуждестранни попълнения на ЦСКА - Фернандо Каранга и Кевин Меркадо остават извън "червената" група, тъй като жълтите им карти все още не са пристигнали. Поради този факт атаката на гостите днес се води от друг дошъл през зимата таран - Кевин Кубемба

1′

НАЧАЛО НА ДЕРБИТО! Минута мълчание в памет на 144-годишнината от обесването на Васил Левски.

66. Филип Хлюпик 28. Пламен Гълъбов

Отборите на Черно море и ЦСКА се изправят един срещу друг в голямото дерби от неделната програма на Първа лига. Желанието за успех е налично и в двете селекции, които почти 60 дни бяха на лагерен режим, за да бъдат максимално готови за решителните мачове през пролетния дял на първенството.

Черно море - един от най-неудобните съперници на ЦСКА

Мачът е в неделя

Макар, че не домакинства на своя "Тича", Черно море ще се радва на сериозна зрителска подкрепа в Каварна. "Моряците" определено ще търсят реванш срещу столичния гранд, който ги победи повече от драматично по време на сблъсъка им в София.

Георги Иванов няма да може да разчита на наказания Дани Георгиев, Мишо Венков, който все още не е възстановен от травма в ахилеса и претъпелия операция от апендицит Пламен Николов. Младият Николай Минков също отпадна от тимовия лист. Сред него обаче са новите попълнения - вратарят Войтех Шром, Филип Хлупик, Борислав Балджийски и Пируло, като последният ще трябва да запълва празнината от изненадващата продажба на звездата Уго Секо в Академика Коимбра.

В предни позиции ще наблюдаваме Бакари, който традиционно се представя силно срещу "червените". С интерес ще се наблюдават и изявите на Сашо Цветков, за който през седмицата се заговори, че е желан от Левски за заместник на Георги Костадинов.

Стамен Белчев: Срещу Черно море очаквам само и единствено победа!

"Има какво да се желае от новите"

ЦСКА започва пролетния дял от шампионата с огромна доза оптимизъм. Стамен Белчев сякаш успя да наложи своите треньорски възгледи въпреки, че на моменти изживяваше доста трудни периоди по време на подготвителния лагер в Испания. Атаката на "червените" днес ще бъде водена изненадващо от новото попълнение от Кевин Кубемба, който е предпочетен пред бразилеца Каранга, който сякаш е и най-качествената чуждестранна покупка на "армейците" през тази зима. Константна величина пък е Николай Бодуров, който постепенно навлиза във все по-добра игрова форма.

Георги Иванов определи групата за битката с ЦСКА

Сред избраниците на Гонзо е и ликуващият през последния месец Траян Траянов

Старшията Белчев няма да може да разчита на контузения Кристиян Малинов и Станислав Манолев, който все още не е напълно готов за игра след травмата, която получи в контролата с руския Рубин (Казан). Капитанът Божидар Чорбаджийски пропуска мача, защото изтърпява наказание за натрупани жълти картони.

Последният пълен успех на ЦСКА при гостуване на "моряците" е през 2008-а година, когато на 20 април "червените" побеждават Черно море с 2:0 с голове на Ней в 9-ата и 13-ата минута. От общо 51 изиграни мача във Варна между двата отбора Черно море има 11 победи, ЦСКА 24, а 16 пъти двубоите са завършвали без победител.

Огромен интерес към Черно море - ЦСКА-София

Пускат предварителна продажба на билети

Главен арбитър на днешната среща е Ивайло Стоянов, с помощници Георги Дойнов и Мирослав Иванов. За редовността на играта, зад двете врати, ще наблюдават Петър Доровски и Валентин Железов. Делегат на БФС е Иван Манолов, а работата на реферите стриктно ще следи Георги Виделов.