Черно море победи Витоша (Бистрица) с 1:0 в мач от 7-ия кръг на Първа лига, игран на "Тича". Автогол на Наско Милев още в 3-ата минута донесе втора поредна победа на "моряците".

Успехът на варненци можеше да бъде далеч по-изразителен, но Радослав Василев, Георги Илиев, Васил Панайотов и Атанас Зехиров не съумяха да реализира шансовете, които им се откриха. В края на мача Стефан Христов от "тигрите" удари греда.

Черно море събра 12 точки и заема 4-о място преди останалите мачове от кръга. Витоша е с 9 пункта.

Черно море - Витоша 1:0

Черно море - Витоша 1:0, автогол даде преднина на "моряците"

Двубоят започва в 21:00 часа

Домакините излязоха напред в резултата още в 3-ата минута. Тогава Георги Илиев центрира в наказателното поле. Последва разбъркване, при което Мирослав Енчев бе най-съобразителен и нанесе удар, който се отклони в Наско Милев и влезе във вратата.

В 17-ата минута Петков Цанков опита да изненада Макенджиев от пряк свободен удар, но от малък ъгъл прати топката над вратата. Малко след това Ндонгала с глава прати топката в аут.

Снимка 375983

В 25-ата минута защитата на Витоша сбърка, а Радослав Василев се озова очи в очи с вратаря на гостите, който обаче показа завиден рефлекс и спаси. В следващите минути Васил Панайотов потърси първи си гол с екипа на "моряците", но стреля неточно на два пъти.

В 38-ата минута Георги Илиев се озова на стрелкова позиция, но отново Християн Василев бе на висота.

Снимка 375979

Втората част започна с опасен удар на Наско Милев, който мина над вратата на Черно море. На отсрещната страна Панайотов и Ндонгала опитаха късмета си с далечни удари, който не затрудниха вратаря на гостите.

В 66-ата минута Ндонгала центрира в наказателното поле, където резервата Зехиров надскочи Рениа, но с глава прати топката покрай дясната греда.

Снимка 375976

В 83-ата минута Стефан Христов получи отличен пас зад защитата на "моряците", но ударът му срещна гредата. В заключителните секунди на срещата Мартин Минчев се озова сам срещу Василев, но не успя да го преодолее.

Така Черно море записа втора поредна победа в Първа лига.