Черно море прекъсна серията си от четири мача без победа в Първа лига. В среща от 6-ия кръг на първенството "моряците" се наложиха с 2:0 като гости над Локомотив (Пловдив). Головете на "Лаута" бяха дело на Патрик Андраде (23) и Радослав Василев (29).

"Черно-белите", които имаха три поредни победи до момента, завършиха срещата с човек по-малко, след като в 85-ата минута Игор Банович получи втори жълт картон.

Варнеци събраха 9 точки и заемат 4-о място във временното класиране. "Смърфовете" са със същия точков актив, но са седми.

Локомотив (Пловдив) - Черно море 0:2

Локо (Пд) - Черно море 0:2, Василев удвои

"Моряците" ще се опитат да се върнат на победния път

Първата опасност бе пред вратата на Черно море. В 5-ата минута домакините организираха бърза контраатака, топката попадна в Димитър Илиев. Нападателят стреля технично в далечния ъгъл, но не намери целта.

След четвърт час игра "черно-белите" бяха още по-близо до гола, след като след много хубав авантаж, даден от главния съдия Никола Попов, топката отново бе пратена по лявото крило, откъдето Умарбаев центрира в наказателното поле, Илиев свали добре с глава към Михалевич, който стреля с десния крак без подготовка, но ударът му срещна гредата.

Снимка 374919

Пет минути по-късно Буна се озова на стрелкова позиция, но отново ударът му срещна гредата.

В 24-ата минута Черно море излезе напред в резултата. Дани Кики центрира от пряк свободен удар в наказателното поле, топката бе изчистина но попадна в Патрик Андраде. Халфът с хубав удар от 30 метра я прати в мрежата на Мартин Луков.

Снимка 374916

В 29-ата минута "моряците" нанесоха своя втори удар. Стражът на домакините изби в корнер удар на Кононго. След изпълнението му Димитър Илиев не успя да изчисти топката, която бе засечена от Радослав Василев във вратата за 0:2.

Десет минути по-късно голмайсторът Патрик Андраде получи контузия и бе заменен от Васил Панайотов. В края на полувремето Парвиз Умарбаев бе най-съобразителен при разбъркване в наказателното поле на гостите, но Илиас Хасани успя да избие удара му от голлинията.

Снимка 374920

В продължението на първата част Луков спаси удар на Фенуш от пряк свободен удар.

Втората част започна с атаки на домакините, но варненци се бранеха успешно и не позволяваха вратата им да бъде застрашена.

Илиан Илиев: Имаме доста работа, за да стигнем до Европа

"Надяваме се Панайотов да ни помогне и на терена, и в съблекалнята"

В 67-ата минута опасен удар по земя на Банович бе отразен от Макендижев. След това темпото на игра спадна и двата отбора не съумяха да измислят нищо интересно пред една от двете врати.

В 84-ата минута Васил Панайотов потърси първия си гол с екипа на Черно море, но Мартин Луков успя да отрази силния му удар.

Снимка 374917

Минута по-късно домакините останаха с човек по-малко, след като Игор Банович получи втори жълт картон за опасна игра.

В 90-ата минута хубав удар на Зехиров мина от външната страна на мрежата. Малко след това Макенджиев добре затвори ъгъла си при шут на Райков, което бе и последното по-интересно действие в мача.

Бруно Акрапович: Много съм разочарован

"Говорим едно преди мача, а после показваме съвсем друго"