Черно море развали дебюта на новия треньор на Дунав Малин Орачев пред русенската публика и победи "драконите" с 1:0 в среща от 16-ия кръг на Първа лига. Единственият гол на Градския стадион бе дело на Бирсент Карагерен, който в 13-ата минута порази собствената си врата.

"Моряците" постигнаха трета поредна победа като гости и поне временно заеха 6-о място.  Варненци събраха 24 точки и изпревариха Верея, който има 23. Дунав е едва 13-и с 11 пункта.

Снимка 324438

Първите десетина минути на срещата бяха равностойни. В 13-ата Черно море излезе напред в резултата след автогол на Бирсент Карагерен. Георги Илиев центрира отдясно, Мариян Огнянов не успя да играе с топката, а крилото на Дунав порази собствената си врата.

Дунав - Черно море 0:1

Дунав - Черно море 0:1, автогол на Карагерен

"Драконите" ще търсят първа победа при Малин Орачев

Десетина минути по-късно Сукуна пропусна да удвои. Френският нападател засече подаване на Зехиров, но след рикошет топката излезе в корнер.

Постепенно Дунав взе инициативата и в 32-ата минута бе близо до изравнителен гол. Будинов стреля с глава след центриране от корнер, но над вратата. Пет минути по-късно Хубчев стреля от фаул, но право във вратаря.

Снимка 324439

В края на полувремето Шопов нанесе неточен удар от въздуха след прецизно центриране на Петър Патев.

Емануел Луканов: Рано или късно ще започнем да вкарваме

"Нищо друго не ни остава, освен да промени традицията и да победим на "Тича" срещу Пирин"

Треньорът на домакините опита да промени развоя на събитията на терена, след като още с началото на втората част пусна в игра Юлиан Ненов вместо Патев. "Драконите" владееха инициативата в първите минути, но удари на Шопов и Будинов не затрудниха Емил Михайлов.

Снимка 324433

В 61-ата минута Антон Огнянов напредна отляво и опита удар, но Антонов закачи топката, която излезе в корнер. Четири минути по-късно поредна добра атака на "моряците" завърши с пропуск на Сукуна. Цветков проби отдясно и пусна успореден пас към френският нападател, който не успя да засече топката.

Мариян Огнянов: Бяхме по-добрият отбор (ВИДЕО)

"За да сме в топ 6 трябва да си оправим представянето във Варна"

До края на срещата домакините опитаха да върнат гола, но не успяха да създадат нито една чиста опасност пред Емил Михайлов. Вместо това Амаду Сукуна се отличи с пореден пропуск, след като излезе сам срещу стража да Дунав, но ударът му бе спасен.

Малин Орачев: Допуснахме прекалено грешки (ВИДЕО)

"От другата седмица би трябвало да започнем занимания на нашата база"