Отборът на Черно море победи Ботев (Пловдив) в двубой от 34-ия кръг на Първа лига.

"Моряците" се наложиха с минималното 1:0. Автор на единственото попадение стана Дани Кики. Той се разписа само две минути след старта на срещата.

Варненци заемат петото място в таблицата, докато Ботев е шести. Разликата между двата тима бе само две точки преди началния сигнал, като след края на двубоя те размениха местата си.

Снимка 424002

ТОПСПОРТ проследи на живо за потребителите си случилото се на терена:

Черно море - Ботев (Пловдив) 1:0, гол на Кики още във втората минута!

"Моряците" заемат шестото място в таблицата

Първото полувреме принадлежеше изцяло на домакините. Те натикаха опонентите си в полето им още с началния сигнал и ефектът от това беше незабавен.

След едва 120 секунди игра Дани Кики вече бе в прегръдките на съотборниците си. Той продължи да преследва наглед невъзможна за достигане топка, промъкна се между двама бранители на пловдивския състав и прати кълбото в мрежата.

Още в следващите няколко секунди домакините можеха да поведат с 2:0, но липсата на късмет попречи на Ндонгала да стори това.

Снимка 424001

След четвърт час игра превъзходството на варненци бе толкова сериозно, че притежанието на топката бе в тяхна полза през 74% от времето.

Малко преди почивката Ндонгала на два пъти пропусна да удвои преднината на отбора си в резултата.

Снимка 423999

Първо той опита акробатично изпълнение от въздуха, но топката премина встрани от целта. След една атака време той отново изпробва шанса си, този път с далечен изстрел, като отново сантиметри го лишиха от отбелязването на попадение.

Единственото, с което гостите можеха да се похвалят през първата част от мача, бе далечен изстрел на Неделев, попаднал в очертанията на вратата, пазена от капитана на "моряците" в този мач Георги Китанов. Това бе и единственият точен изстрел в полза на "канарчетата" за откриващите 45 минути.

Второто полувреме изобилстваше от нарушения, които накъсаха неимоверно играта и занижиха качеството на предложения футбол.

Неделев на два пъти получи добри възможности за реализиране на изравнителен гол, но Китанов действаше съобразително и не позволи това да се случи.

Снимка 424004

Патрик Андраде пък се оказа последната преграда пред Вутов при възможност за "канарчетата" в половината на съперника. Андраде пробяга половината терен, за да избие топката от краката на състезателя на пловдивчани в последния възможен момент.

Треньорите извършиха всички позволени им смени, но нова промяна в резултата не беше регистрирана.

Снимка 388661

Така футболистите на Черно море успяха да се реваншират пред собствените си фенове заради загубите от ЦСКА и Левски в последните два кръга.

В лагера на Ботев (Пловдив) настроението остава минорно, предвид загубата от Локомотив (Пловдив) през седмицата във финала за Купата на България.