Черно море заслужено победи Ботев с 2:0 във Варна. И двата гола бяха дело на Александър Александров – Алекс. Страхотни спасявания направи вратаря на „канарчетата” Лилчо Арсов, който спаси гостите от разгромна загуба.

Още в 11-ата минута Миро Манолов можеше да изведе „моряците” напред в резултата. Той засече центриране с глава, но Лилчо изби от голлинията. Само три минути по-късно Алекс изсипа коженото кълбо в наказателното поле на Ботев и Александър Александров стреля, но стражът на „канарчетата” отново бе на мястото си и запази вратата си суха.

В 24-ата минута Алекс центрира и Андонов засече с глава, но топката мина покрай вратата на Арсов. В края на първото полувреме домакините имаха претенции за дузпа, след като топката срещна ръката на Йордан Минев, но реферът Александър Костадинов остана безмълвен.

През второто полувреме Черно море продължи да диктува събитията на терена. В 47-ата минута Рикардо Андре отправи удар към вратата на Ботев, но след рикошет топката попадна в Манолов, който стреля, но Арсов отново спаси. В 68-ата минута нападателят на Черно море навлезе в наказателното поле на гостите и Попов го повали на тревата. Реферът Александър Костадинов този път посочи бялата точка. Зад топката застана Алекс и изведе домакините напред в резултата.

В 77-ата минута Манолов стреля силно, но коженото кълбо срещна левия страничен стълб на вратата на Ботев. В даденото от съдията продължение най-добрият на терена Александър Александров - Алекс окончателно довърши „канарчетата”. При последната атака в срещата Манолов го намери добре и той от близко разстояние не остави никакви шансове на Арсов, оформяйки крайното 2:0.