Пет гола, червен картон и много драма за "синьото" 3:2 на "Тича"

Жерсон Кабрал ще доиграе остатъка от мача. Играта напуска Паулиньо.

81′

Жълт картон за Радослав Василев, който фаулира Станислав Костов.

77′

ЗЕХИРОВ!!! Паниката в лагера на Левски си каза думата и гостите набързо можеха да получат вече фатален трети гол. В 77-ата минута Атанас Зехиров се разходи между отбраната на столичани, но ударът му попадна в ръцете на Кръстев.

75′

ГОООЛ ЗА ЧЕРНО МОРЕ!! 2:3!! РАДОСЛАВ ВАСИЛЕВ! Въпреки случващото се в мача, Черно море не се предаде. "Моряците" стигнаха до попадение в 75-ата минута, което гарантира драматични мигове от дербито на "Тича". Как се стигна до него? Резервата Дани Кики направи добро включване по крилото, след което центрира майсторски за Ради Василев. Бившият национал надскочи Белаид и с глава направи 2:3!

74′

Жълт картон за Милош Цветкович.

73′

Петър Витанов отстъпва мястото си на Николай Минков.

70′

Картон и за Аймен Белаид, който беше най-активен при създалото се меле.

69′

Жълт картон за Георги Илиев заради реакцията му срещу Афонсо Фигейредо.

64′

ГООООЛ ЗА ЛЕВСКИ!! 1:3!! ДАВИД ЯБЛОНСКИ!! И докато все още всички се вълнуваха от ситуацията пред вратата на Левски, "сините" сякаш неусетно отбелязаха и трети гол в мрежата на своя съперник. Жорди Гомес центрира като по конец от фаул, Давид Яблонски се измъкна от своя персонален пазач и отблизо го разстреля с глава. Така чехът вкара своето попадение №8 от началото на сезона.

64′

Официално предупреждение и за Александър Цветков.

63′

ИЛИЕВ!! Черно море можеше да изравни по фамозен начин в 63-ата минута. Атанас Зехиров центрира акуратно за Георги Илиев, а ветеранът отправи изстрел с предна ножица, който се насочваше към горния ляв ъгъл. В този момент обаче Николай Кръстев демонстрира уникален рефлекс и изби в корнер.

62′

Умореният Ривалдиньо ще бъде заменен от Станислав Костов.

57′

Жълт картон за Даниел Димов, който фаулира Паулиньо.

55′

Промяна в Черно море. Дани Кики влиза в игра вместо неубедителния Марек Кузма.

53′

ЧЕРВЕН КАРТОН ЗА АНТОНИО ВУТОВ!! Голям проблем връхлетя Левски в 53-ата минута, когато "сините" останаха с човек по-малко. Антонио Вутов беше провокиран от Илиас Хасани и миг по-късно го изрита без топка. Това беше видяно от главния съдия, който не се поколеба да изгони звездата на гостите.

50′

Подобно и на първата част, Черно море отново имаше началния натиск. В 50-ата минута индивидуална изява пробва Мехди Фенуш, който обаче не намери очертанията на вражеската врата.

45′

ИГРАТА СЕ ПОДНОВЯВА!

45′

ПОЧИВКА!

44′

Удар на Роман Прохазка, който минава встрани от вратата.

38′

ГООООЛ ЗА ЛЕВСКИ!! 1:2!! ПАУЛИНЬО!! Антонио Вутов определено беше играчът "под пара" за Левски. В 38-ата минута нападателят на "сините" блесна и с голова асистенция, чрез която резултатът стана 1:2 в полза на софиянци. Бившият младежки национал отправи перфектен извеждащ пас за Паулиньо. Бразилецът се възползва от своята бързина, надбяга Захиров и Цветков, и сам срещу Макенджиев реализира под плонжа на вратаря. Техничарят посвети попадението на своята бременна приятелка.

34′

Левски отговори на варненското предизвикателство с добре изиграна акция в 34-ата минута. Паулиньо продължи за Фигейредо, който достави добра топка за Вутов, но ударът му с глава се оказа безкрайно разочароващ.

31′

Жълт картон за Жорди Гомес заради реплика към главния съдия.

30′

ОГНЯНОВ!! Черно море беше много близо до пълния обрат в мача. Това се случи след точно 30 минути на "Тича", когато "зелено-белите" се възползваха от пореден подарък на Белаид. Всичко това позволи на Фенуш да комбинира с Мариян Огнянов, който стреля без особена подготовка. Топката бе спасена с тяло от позициониралия се по усет Кръстев.

27′

Нарушение на Хасани срещу Прохазка, което бе наказано с официално предупреждение.

25′

Жълт картон за Мариян Огнянов, който наруши правилата срещу Гомес.

22′

ГОООЛ ЗА ЧЕРНО МОРЕ!! 1:1!! РАДОСЛАВ ВАСИЛЕВ!! И докато съперникът все още тържествуваше, Черно море съумя да изравни по възможно най-бързия начин. Още в следващата атака, дълга топка от Хасани доведе до сериозно неразбирателство между Белаид и Яблонски. Последва пас на Огнянов за Ради Василев, който макар и по късметлийски начин успя да пречупи съпротивата на стража Кръстев.

21′

ГООООЛ ЗА ЛЕВСКИ!! 0:1!! ВУТОВ!! Логично с оглед случващото се на терена, отборът на Левски стигна до така жадувания гол преднина. Роман Прохазка комбинира с Вутов. Играчът с №8 размина двама играчи на съперника, след което напредна няколко метра с топка в крака и отправи неспасяем изстрел за Благой Макенджиев. Головият шут не можеше да бъде спрян дори и от малко закъснелия шпагат на Зехиров. Малко след радостния миг, Вутов притича до резервната скамейка на "сините", където се прегърна със Станислав Костов и Иван Горанов.

16′

ПРЕТЕНЦИИ ЗА ДУЗПА!! Устремът на столичани продължи и малко по-късно селекцията на Делио Роси остана недоволна от съдийско решение. Футболистите в синьо поискаха дузпа заради игра с ръка на Даниел Димов. Броженията им обаче не бяха уважени от уверения в своето решение Станислав Тодоров.

13′

ШАНС ЗА ЛЕВСКИ!! В 13-ата минута гостите от София бяха много близо до това да отбележат първия гол в мача. Милош Цветкович сътвори един от обичайните си пробиви по крилото, който завърши с нещо средно между удар и центриране. Случилото се изненада вратаря Макенджиев, който не се намеси никак добре. Големият печеливш от ситуацията сякаш щеше да се окаже Ривалдиньо, който само трябваше да добута топката в опразнената врата. В решителния миг обаче Даниел Димов от Черно море протегна крак и спаси своите от най-лошото.

9′

Първи точен удар в статистиката и на домакините. Капитанът Георги Илиев изпробва вниманието на Ники Кръстев, който обаче сигурно закова коженото кълбо в своята прегръдка.

7′

Начало на "синята" промяна сякаш се загатна в 7-ата минута, когато след атака с по едно докосване, Роман Прохазка имаше възможността да отправи шут от средна дистанция, който бе спасен с лекота от вратаря на Черно море.

5′

За момента Левски изпитва сериозни проблеми при изнасянето на топката.

3′

Амбицирано начало от страна на домакините. Селекцията на Илиан Илиев притисна своя съперник дълбоко в неговата половина, като на няколко пъти се създаде напрежение в "синьото" поле. До удар или опасност пред Николай Кръстев обаче така и не се стигна.

1′

Главен съдия на отговорното дерби е Станислав Тодоров от Шумен, с помощници Мартин Димитров и Илиян Капарашев. Допълнителни асистент арбитри са Георги Давидов и Георги Гинчев. Делегат на БФС е Димитър Димитров, а работата на реферите зорко ще следи Мартин Богдев.

1′

Традиционно столичният гранд играе трудно на "Тича",а задачата им се усложнява допълнително, когато срещу тях е наставникът Илиан Илиев. Някогашният любимец на Сектор "Б" сякаш знае формулата зад успех над Левски, тъй като го е правил с куп различни отбори - Берое, Локо (Пд), Верея, Черно море.

1′

Мачът за Черно море пропуска контузеният Мартин Костадинов.

Мачът за Левски пропускат контузените Божидар Митрев и Габриел Обертан. Наказан е Холмар Ейолфсон.

1′

99. Дани Кики 71. Васил Панайотов

Отборите на Черно море и Левски се изправят един срещу друг в най-интересния мач от днешната програма на Първа лига. Победата е единствената алтернатива и за двата клуба, които има остра нужда от точки за постигането на целите си в шампионата.

Мариян Огнянов: Този Левски не ни плаши, ЦСКА и Лудогорец се борят за титлата

"От началото на годината не съм гледал "сините"

Очакванията на специалистите са за затворена среща, която ще бъде решена от един гол така, както беше и през есента, когато левскарите победиха с 1:0 след гол на Давид Яблонски.

Жандармерия и полиция ще се грижат за реда на Черно море - Левски

Над 100 униформени ще охраняват срещата днес

"Моряците" влизат в мача след загуба и две равенства при подновяването на шампионата, но пък хиксът дойде на "Българска армия" срещу ЦСКА. Домакините няма да могат да разчитат на Мартин Костадинов, който все още е с травма, но за сметка на това всички други са на линия. На негово място ще се появи новото попълнение Уго Кононго. Много ще се очаква от опитните Георги Илиев и Даниел Димов, като последният има дълъг стаж на "Герена". Александър Цветков пък е човекът, който най-често наказва "сините", тъй че също ще бъде следен с огромен интерес.

Равенството срещу Берое отново върна противоречивите емоции на стадион "Георги Аспарухов". Вчера "сините" въстанаха срещу произвола във футболното съдийство, а пък днес обявиха война на "фалшивите новини".

В Левски се подразниха от... коментари на ТОПСПОРТ

Били "фалшиви новини", имало злонамерена атака...

Лошото настроение се допълва и с проблемите, които Делио Роси има около избора на титулярен състав. Извън групата за мача е капитанът Божидар Митрев, който днес ще бъде заменен от младия вратар Николай Кръстев. Намиращият се в отлична форма Габриел Обертан също страда от травма и не пътува с тима за Варна. Холмар Ейолфсон пък е наказан заради жълти картони и днес като партньор на Яблонски ще видим непредсказуемия Аймен Белаид. Дебют с фланелката на вековниците ще направи бразилската перла Ривалдиньо, като по този начин на пейката ще седне Станислав Костов. Същата участ ще сподели и друг българин - Иван Горанов, който отстъпва мястото си на Афонсо Фигейредо.

Роман Прохазка: Не знам дали ще остана в Левски

"Трябва да направим всичко възможно да не се случи така, че тимът десет години да бъде без трофей"