Левски претърпя първа загуба за сезона! "Сините" бяха победени от Локо (Пд) с 2:1 в дербито на 15-ия кръг на Първа лига. По този начин разликата между столичани и Лудогорец навърха може още днес да стане 6 точки, ако шампионите успеят да победят Ботев (Пд).

Освен поражението, тимът на Елин Топузаков получи и първи попадения на "Герена" от началото на сезона, след като до момента Йоргачевич бе опазил мрежата си суха.

Така Левски затвърди практиката да играе доста трудно срещу Локо и често да губи точки от "смърфовете". Мартин Камбуров пък е един от най-големите кошмари за "сините", като и днес опитният играч се разписа в мрежата им.

Снимка 264700

Преди месец, Локо победи и ЦСКА-София насред София, взимайки първи успех на "Армията" в историята.

Двубоят на "Герена" бе наблюдаван на живо от спрягания непрекъснато за завръщане в клуба - Станимир Стоилов. Мъри бе в компанията на помощника си Цанко Цветанов и един от членовете на Надзорния съвет на тима - Диян Петков.

Срещата започна равностойно. "Смърфовете" показаха, че не се страхуват от "сините" и още от началните минути се впуснаха в атаки.

НА ЖИВО: Левски - Локо (Пловдив)

В цели 6 мача Левски не е допускал гол на "Герена"

Първият изстрел на гостите бе в 4-ата минута, когато Умарбаев шутира, но Александров застана на пътя на топката. В 18-ата минута дойде и първата опасност в мача. Прохазка стреля от границата на наказателното поле, след подаване на Аниете, но ударът му мина близо до целта.

Само минута по-късно Левски поведе. Аниете центрира от корнер, последва меле в наказателното поле. Прохазка скочи пред вратаря Ясеин Ел Харуби, той отклони с ръка в своята врата, опитвайки се да избие след което падна. Стражът искаше фаул в атака, но съдията подмина претенциите му, зачитайки автогола му.

Три минути по-късно "смърфовете" отново вкараха, но този път в правилната врата. Марчев изравни резултата след като получи топката пред наказателното поле, нагласи си я на удобния ляв крак, без да е притесняван от защитата на домакините и от дистанция разстреля Йоргачевич за 1:1. До края на полувремето, Левски натискаше, но така и не стигна до попадение.

На почивката, зрителите на "Герена" станаха свидетели на интересна случка. Двама бащи заровиха пъпната връв на децата си в центъра на терена.

На полувремето, Топузаков пусна в игра Мицански, който замени Адениджи, а Ераносян заложи на Кики, вместо Умарбаев. В 54-ата минута, "сините" пропуснаха сериозна възможност след като Нар опита да прехвърли Ел Харуби, след грешка на Крумов, но стражът спаси сигурен гол в мрежата си.

Последва натиск на Левски, но до гол стигна Локо. В 77-ата минута Александров фаулира Марчев и съдията не се поколеба да отсъди дузпа. Зад бялата точка застана Камбуров, който хладнокръвно разстреля Йоргачевич за 1:2, правейки обрата пълен.

До края на мача, "сините" търсеха попаденито, но изглеждаха повече от безидейни в атака.

След този мач, Левски е на второто място в класирането с актив от 34 точки. Локо пък е 5-ти с 23 пункта.