Ботев (Враца) победи Септември в ранния мач за деня от Първа лига. Двубоят от 17-ия кръг на шампионата завърши с убедителен успех за домакините с 4:1.

Точни в полза на победителите бяха Божинов, Генов, Стоев и Бенга, пратил топката в собствената си врата.

Съставът от Враца е един от отборите в най-добра форма в елита, а само преди седмица поднесе огромна изненада, като победи Левски насред София.

Тимът на Сашо Ангелов играе приятен футбол, а за разлика от началото на сезона вече постига и добри резултати. Врачани взеха 12 точки от последните си четири двубоя и са на границата на Топ 6 в класирането.

ТОПСПОРТ проследи на живо за потребителите си случилото се на терена:

Ботев (Враца) - Септември 4:1, гол на Стоев!

Врачани взеха 9 точки от последните си три двубоя

Първото полувреме предложи много емоции на феновете по трибуните. Домакините бяха тези, които даваха тон за играта, като на първо време съперникът им се съобразяваше с това, но малко по малко започна по-смело да поглежда към целта.

Резултатът беше открит в 26-ата минута, когато центриране в наказателното поле намери Валери Божинов, който се разписа в пореден двубой за тима си, вкарвайки шестото си попадение през сезона в Първа лига.

Малко по-рано Божинов пропусна абсолютно същата ситуация, като изстрелът му бе спасен с една ръка от Георгиев.

Само две минути след откриващия гол за врачани те вече водеха с 2:0, като далечно центриране на вратаря на отбора доведе до разбъркване в полето на Септември, топката се отби в тялото на Бенга и влетя в мрежата на съотборника му.

Въпреки удвоената преднина в резултата, футболистите на Ботев (Вр) не спираха да атакуват. От това обаче се възползва подобаващо опонентът им, като в 42-ата минута Гади реши да изпробва късмета си с мощен диагонален изстрел към вратата на Костов, като топката попадна в мрежата, а вратарят нямаше възможността да я отрази.

Гади имаше още един шанс да се разпише преди почивката, но шутът му този път се оказа неуспешен.

На почивката играта напусна Валери Божинов, който почувства неразположение и бе заменен от Валери Домовчийски.

В 56-ата минута Даниел Генов зарадва феновете по трибуните с техничен гол за 3:1, като на практика намали драстично интригата в срещата.

В 62-ата минута пък двата тима останаха с човек по-малко на терена, като Апостолов и Чандъров се спречкаха, паднаха на земята, а след като се изправиха бяха изгонени директно от главния съдия.

Крайното 4:1 оформи Стоев, разписал се 11 минути преди последния съдийски сигнал.

Въпреки извършените от двамата треньори промени в съставите, до отбелязването на нови попадения не се стигна и домакините се поздравиха със заслужена победа.

Ботев се представя много успешно срещу отборите от столицата - 4 победи, 1 равенство и 2 загуби в 7 мача. Единствените поражения са от Левски и ЦСКА, но и двата мача бяха в Монтана.

Дончо Донев: Ботев (Вр) победи Левски, но това не означава, че е по-добрият отбор

"Във футбола, винаги по-богати са напред в класирането"