Домакините възстановяват преднината си.

52′

Изстрел от далечна дистанция на Ненов!

Поредно спасяване на Георгиев в срещата.

Шутът бе в близкия ъгъл на вратаря, но имаше необходимата сила, за да създаде неприятности на стража.

46′

Домовчийски сменя принудително Божинов.

Болки в един от краката си е изпитал нападателят, по първоначална информация.

45′

Старт на вторите 45 минути.

45+1′

Първото полувреме предложи много емоции на феновете по трибуните. Домакините бяха тези, които даваха тон за играта, като на първо време съперникът им се съобразяваше с това, но малко по малко започна по-смело да поглежда към целта.

Резултатът беше открит в 26-ата минута, когато центриране в наказателното поле намери Валери Божинов, който се разписа в пореден двубой за тима си, вкарвайки шестото си попадение през сезона в Първа лига.

Малко по-рано Божинов пропусна абсолютно същата ситуация, като изстрелът му бе спасен с една ръка от Георгиев.

Само две минути след откриващия гол за врачани те вече водеха с 2:0, като далечно центриране на вратаря на отбора доведе до разбъркване в полето на Септември, топката се отби в тялото на Бенга и влетя в мрежата на съотборника му.

Въпреки удвоената преднина в резултата, футболистите на Ботев (Вр) не спираха да атакуват. От това обаче се възползва подобаващо опонентът им, като в 42-ата минута Гади реши да изпробва късмета си с мощен диагонален изстрел към вратата на Костов, като топката попадна в мрежата, а вратарят нямаше възможността да я отрази.

Гади имаше още един шанс да се разпише преди почивката, но шутът му този път се оказа неуспешен.

45′

Почивка.

42′

ГООООООООООООООООООООООООООЛ!!!

2:1!

Страхотен диагонален изстрел на Гади!

Гостите се връщат в мача!

39′

Многоходова комбинация на гостите в полето на Ботев (Враца).

Завършва тя обаче с неточен изстрел на Алвеш.

36′

Галчев центрира в наказателното поле на Ботев (Вр).

Чандъров скача над всички и стреля с глава.

Топката рикошира в тялото на бранител и излиза в корнер.

Нищо интересно след изпълнението на ъгловия удар.

34′

Жълт картон за Здравко Димитров.

30′

Жълт картон за Апостолов.

28′

АВТОГОЛ на Бенга!

Вратарят на домакините центрира директно в полето на съперника, топката се отби в крака на Бенга и влетя в мрежата на Септември!

2:0!

26′

ГОООООООООООООООООООООООЛ!!!

1:0!

Попадение на Божинов с глава!

Този път милост няма, а и Георгиев не успя да спаси удара към вратата си.

24′

Изстрел на Божинов!

Георгиев отново спасява тима си, този път отразява удара с една ръка.

Не е доволен Божинов от случилото се.

23′

Удар на Стоев!

Страхотно спасяване на Георгиев.

Подаването на Ненов към Емил Стоев също си заслужаваше вниманието.

21′

Изстрел на Божинов с глава!

Неточно изпълнение.

Пет попадения има от началото на първенството състезателят на домакините.

20′

Опитва да стреля със задна ножица Гади.

Сблъсква се с Миланов и не успява да изпълни подобаващо акробатичното изпълнение.

18′

Валери Божинов губи равновесие и не успява да задържи владението на топката.

Не е лек за игра теренът, като на места е доста заснежен.

14′

Шут на Даниел Генов от близка дистанция!

Георгиев не се намесва, но няма и необходимост от това, тъй като кълбото минава далеч над вратата му.

9′

Изстрел на Алвеш!

Топката минава встрани от целта.

Добро подаване на Гади, при тази контра на гостите.

8′

Генов опитва интересно центриране.

Не успява да насочи добре топката и тя попада в ръцете на вратаря на софиянци.

6′

Засада на Крис Гади.

Закъсня с тръгването футболистът на гостите.

Акцията за столичани обаче продължава.

4′

Фабиано Алвеш стреля!

Топката се отбива в левия страничен стълб на вратата на Костов!

Страхотно начало за Септември!

3′

Центриране на Генов.

Божинов опитва изстрел с глава, но не постига успех.

1′

4 Иван Георгиев Арсов

Ботев (Враца) приема Септември в ранния мач за деня от Първа лига. Двубоят е от 17-ия кръг на шампионата и стартира в 12:30 часа.

Съставът от Враца е един от отборите в най-добра форма в елита, а само преди седмица поднесе огромна изненада, като победи Левски насред София.

Тимът на Сашо Ангелов играе приятен футбол, а за разлика от началото на сезона вече постига и добри резултати. Врачани взеха 9 точки от последните си три двубоя и са на 9-о място в класирането, но разликата с шестия Черно море е само 3 точки.

Снимка 388767

Септември е предпоследен в таблицата, но показва признаци за излизане от кризата с победите над Верея и Черно море.

Като цяло Ботев се представя много успешно срещу отборите от столицата - 3 победи, 1 равенство и 2 загуби в 6 мача. Единствените поражения са от Левски и ЦСКА, но и двата мача бяха в Монтана. Феновете във Враца се надяват Валери Божинов отново да демонстрира класата си, а бившият национал ще има подкрепата на Юлиян Ненов, Емил Стоев и Даниел Генов.

Дончо Донев: Ботев (Вр) победи Левски, но това не означава, че е по-добрият отбор

"Във футбола, винаги по-богати са напред в класирането"

Гостите от Септември най-вероятно ще излязат подредени в схема 4-1-4-1. На върха на атаката ще е Крис Гади, а по крилата ще действат Ишмаел Байду и Георги Русев.

Първият мач между Ботев и Септември през сезона завърши с успех на врачани с 2:1 в София.

От Септември: Отричаме появилите се информации, касаещи собствеността на клуба!

От Септември категорични: Отричаме появилите се информации, касаещи собствеността на клуба!

"ПФК Септември София е изцяло финансово обезпечен"