Турнир: efbet Лига Стадион: Зрители:
90′

КРАЙ НА МАЧА! БОТЕВ (ВР) ПОБЕДИ ЧЕРНО МОРЕ С 2:1.

Ботев (Враца) победи Черно море с 2:1

Черно море пропусна шанс да влезе в шестицата, Ботев (Вр) с победа в последното си домакинство в Монтана

Юлиан Ненов и Валери Божинов донесоха успеха на отбора

85′

Петър Атанасов влиза на мястото на голмайстора Юлиан Ненов

79′

Капитанът Георги Божилов отстъпва мястото си на Георги Илиев

76′

Жълт картон за Патрин Андраде

74′

Даниел Гаджев е заменен от Ивайло Михайлов

71′

ГООООЛ! Винисиус намалява - 1:2. Жоржиньо получи много хубав пас от Васил Панайотов, овладя технично топката и отблизо я изпрати във вратата.

67′

Винисиус влиза на мястото на Радослав Василев

65′

Ндонгала влиза на мястото на Зехиров

64′

ГООООЛ! Валери Божинов удвоява! Юлиан Ненов пусна пас към нападателя, а неговата задача се оказа доста лесна - да мушне топката в опразнената мрежа - 2:0.

60′

ГОООЛ! Юлиан Ненов открива резултата! Валери Божинов изведе Емил Стоев на идеална стрелкова позиция, той обаче реши да смени посоката на атаката и комбинира с Ненов, който с прецизен удар преодоля Макенджиев за 1:0.

56′

СПАСЯВАНЕ! Краси Костов отново бе на висота, след като Зехиров изпълни по перфектен начин пряк свободен удар. Вратарят обаче не позволи топката да премине голлинията.

55′
52′

Жълт картон за Васил Панайотов

51′

Жълт картон за Стефан Станчев

49′

СПАСЯВАНЕ! Георги Божилов опита да изненада Костов, но той се справи по чудесен начин, след което настъпи хаос в наказателното поле и Ради Василев веднага се възползва от това и шутира мощно към вратата, но стражът на врачани отново се справи блестящо.

48′

Домакините имат претенции за дузпа заради игра с ръка на Стефан Станчев в наказателното поле. Станислав Тодоров обаче не отсъди нищо.

45′

Начало и на втората част!

45+2′

Край на първата част! Двата отбора се оттеглят на почивка при нулев резултат.

45′

Жълт картон за Пламен Димов

31′

Ради Василев не успя да засече добре с глава центриране на Кононго, който проби отдясно и атаката на Черно море бързо приключи.

28′

Зехиров разочарова с изпълнението си от пряк свободен удар, след който топката излезе в аут.

27′

Жълт картон за Костадин Гаджалов

22′

Радослав Василев проби отдясно, но не успя да стреля към вратата и опита да комбинира с Мартин Минчев. Пасът обаче бе неуспешен.

13′

Божинов се възползва от разбъркване в пеналта и веднага стреля към вратата, но Андраде успя да блокира в последния момент и топката излезе в корнер.

12′

Хубава атака на Черно море бе спряна от Гаджалов, който успя да изпревари Зехиров точно преди наказателното поле.

1′

18 Илия Миланов 99 Дани Кики

Днес от 12:30 часа, Ботев (Враца) приема Черно море в мач от 14-ия кръг от Първа лига.

Срещата е от важно емоционално значение и за двата тима. Символичните домакини ще изиграят своя последен мач в Монтана, след което се завръщат у дома на реновирания "Христо Ботев". Самочувствието в лагера на гостите пък е приповдигнато след отстраняването на Левски в турнира за Купата на България.

Варненци имат предимство в срещите между двата тима за елита, сочи статистиката. От изиграните досега общо 51 мача "моряците" са спечелили 24, в 16 победата е била за врачани, а 11 от срещите са завършвали наравно при голова разлика 60:76.

Ботев (Пловдив) победи Ботев (Враца) с 1:0 като гост

За кой ли път! "Златният" Стивън Петков донесе четвърта поредна победа на Ботев (Пд) в Първа лига!

Нападателят се появи като резерва и веднага се разписа

В домакинствата си врачани са били по-убедителни, като са спечелили 16 от изиграните 25 срещи на стадион "Христо Ботев". Черно море са спечелили 3, а в 6 са си тръгвали с равен при обща голова разлика 43:18.

В исторически план обаче ботевистите имат една гръмка победа с 6:2, когато отвяват противника си в далечния сезон 1971/1972 г.

Днес от Ботев много ще разчитат на своя лидер Валери Божинов, докато Черно море най-вероятно ще започне в атака с героя от мача с Левски - Георги Божинов.