Турнир: efbet Лига Стадион: Зрители: 1,973
90+2′

Сашо Ангелов тотално надигра Желко Петрович, който се убеди, че трудно се играе с 10 човека един час.

90′

Домовчийски стреля слабо от задна ножица в ръцете на Георгиев. Две минути добавено време.

85′

Марко Перван смени Ван Арнем.

83′

Родни Клустър смени Джонатан Перейра.

78′

Ивайло Михайлов сменя Доминик Янков.

75′

ГОООООЛ! Петър Атанасов стреля отблизо по земя покрай Георгиев, правейки резултата класически. Даниел Генов изведе  Атанасов зад защитата отляво.

74′

Шут на Мечев извън наказателното поле. Топката рикошира от Перейра в корнер. Пловдивчани изглеждат съкрушени.

71′

ГООООЛ! Петър Атанасов беше изведен зад защитата от Домовчийски и стреля неспасяемо за 2:0.

67′

ГООООООЛ! Даниел Генов намери хубаво топката от воле фронтално пред малкото поле след центриране на Петър Атанасов отляво. Въпреки наличието на играч на гостите на голлинията топката влетя в десния ъгъл на вратата на безпомощния Янко Георгиев.

62′

Врачани играят много повече с топката, но действията се развиват бавно и времето минава.

58′

Филип Филипов смени Александър Тонев.

55′

Генов подаде успоредно на голлинията, но Георгиев легна и успя да хване топката пред Янков.

54′

Петър Атанасов сменя Гаджев.

50′

Будинов се свлече в наказателното поле. Йорданов не забеляза нарушение.

46′

Хубав удар на Домвчийски от границата на наказателното поле. Георгиев се хвърли надясно и спаси.

45′

Мирослав Будинов смени обещаващия талант Ангел Лясков.

45′

Ще издържат ли гостите едно полувреме с човек по-малко?

45+1′

Хубави спасявания на вратарите съхраниха нулевото равнество. Пловдивчани останаха 10 човека.

45′

Една минута добавено време.

44′

Двойно подаване между Домовчийски и Янков. Вторият сам на скорост стреля в аут до дясната греда. Перейра също разколеба Янков.

43′

Янков получи картон за опасна игра в половината на гостите.

41′

Янко Георгиев спаси с крак удар на Домовчийски, който финтира Димитров преди да стреля. Георгиев след това хвана топката след далечен удар.

40′

Домовчийски беше на два метра в засада след подаване на Даниел Генов.

39′

Спасяване! Костов успя да избие топката пред Кристиян Димитров след центриране на Неделев от фаул.

37′

Играта вече се води в полето на гостите. Ще успеят ли те да издържат един час с човек по-малко?

34′

Генов стреля над вратата от фаул пред наказателното поле.

33′

Еберт Кардозо да Силва свали Даниел Генов, който беше изведен с ювелирен пас от Домовчийски. Заслужен червен картон.

31′

Лясков напредна отляво до голлинията, но центрира високо и прехвърли всички играчи, намращи се пред вратаря на гостите.

29′

Домочвчийски остана сам отляво. Бившият футболист на Верея направи финт навътре, но се забави и ударът му беше блокиран от Димитров.

26′

Александър Тонев напредна отдясно, смени посоката и стреля фронтално. Лясков блокира удара в корнер.

24′

Домовчийски падна на границата на накзателното поле отляво, но Йорданов не видя нарушение.

22′

Пропуск! Топката се озова в Лазар Марин на границата на малкото поле. Той хладнокръвно стреля слабо по земя и Костов спаси.

18′

Балтанов направи грешка, загуби топката и извърши груб фаул. Капитанът продължи да недоволства от решението на Йорданов.

15′

Дълга атака на домакините. Даниел Генов изпусна топката и тя излезе в аут.

13′

Действията се развиват успоредно на далечната тъчлиния. Като и двата отбора изпълниха по няколко странични хвърляния.

10′

Домакините приемат играта в своята половина. Пловдивчани търсят да разиграват на сигурно и не бързат.

3′

Пропуск за домакините. Домовчвчийски подаде на Доминик Янков пред вратата след грешка в защитата на пловдивчани. Янков отблизо не можа да уцели вратата.

2′

Специалистите очакват, че ще има яростна битка. Контузията на Божинов е удар по амбициите на Сашо Ангелов.

1′

В последния момент Симеон Мечев е сменил Валери Божинов, който е получил контузия по време на разгряването. Център за Ботев (Повдив).

28.Христо Златински 28.Филип Филипов

Ботев (Враца) и Ботев (Пловдив) излизат един срещу друг от 15:00 часа в мач от кръг №12 от българското футболно първенство. Двубоят е много важен и за двата тима, тъй като резултатите им до момента не оправдават очакванията.

Срещата ще бъде ръководена от Николай Йордано, подпомаган от рекордьора Веселин Мишев и Петър Джугански.

В началото на сезона се очакваше пловдивчани да се борят за място в Топ 6. Вместо това в момента те са по-близо до изпадане, отколкото до лидерите в класирането. Стигна се дори до скандали между новия Желко Петрович и спортния директор Адалберт Зафиров. Наложи се собственикът Георги Самуилов да се намеси и да говори лично с играчите преди днешната среща, за да опита да успокои обстановката.

В досегашните 56 мача в елита между тези два отбора пловдивчани имат 23 победи, срещу 20 успеха на врачани и 13 равенства.

В състава на домакините няма никакви кадрови проблеми. Сашо Ангелов ще може да пусне най-доброто, с което разполага. На вратата се очаква да бъде Костов, а пред него в защита ще действат Васев, Миланов, Попов и Лясков. Вълчев и Михайлов ще са опорните халфове, а Генов и Атанасов ще действат на крилата. В атака ще започне Домовчийски, а зад гърба му ще бъде Златински.

В същото време "канарчетата" имат доста проблеми. В групата за днешната среща не попаднаха контузените Атанас Зехиров, Антонио Вутов, Радослав Терзиев и младока Благовест Данчев. Очаква се Желко Петрович да пусне в игра Аргилашки на вратата и Перейра, Димитров, Пиргов и Марин в защита. Ван Арнем ще бъде дефанзивен полузащитник, а Перван и Балтанов ще действат в центъра на терена. Неделев и Тонев ще са на крилата, а атаката ще води Виана.