С попадения на Емил Урумов през първото и на Въргов на два пъти през второто полувреме Ботев победи в Пловдив гостуващия Марек с 3:0 в мач от 15-тия последен есенен кръг на футболния шампионат.

Гостите започнаха мача по-активно, като в 17-ата минута Редовски пропусна да реализира. Две минути по-късно Аврамов от домакините излезе сам срещу вратаря Чавдаров, но стражът на гостите показа класа и спаси.

Най-чистото положение в мача за Марек бе в 21-ата минута, когато спряганият за ЦСКА Еньо Кръстовчев излезе очи в очи с вратаря Арсов, като опита да го прехвърли, но топката мина над вратата на Ботев.

В 36-ата минута Чавдаров спаси последователно удари на Караматев и Видолов.

Домакините излязоха напред в резултата в 41-ата минута, когато Емил Урумов бе изведен отлично от най-добрия на терена Видолов и вкара за 1:0.

Тимът на Ботев започна вихрено второто полувреме, като в 62-ата минута Атанас Въргов вкара първото си попадение за сезона за 2:0. Футболистът на Ботев се разписа от фаул. Само две минути по-късно отново Въргов оформи крайното 3:0 след самостоятелна акция.

До края на двубоя домакините пропуснаха още няколко добри положения за гол.

Срещата бе изгледана от мениджъра Ренато Коломбо. Агентът пристигна в Пловдив за последни преговори с президента на Ботев Димитър Христолов за трансфер в Ботев на аржентинския полузащитник Диего Трота.

Трота е гласен за заместник на ветерана Костадин Видолов.

В Стара Загора Берое победи гостуващия Вихрен с 2:0. Капитанът Ваня Дзаферович през първото и Тодор Симов от дузпа през второто полувреме вкараха за домакините.

Двата тима изиграха равностоен мач, като гостите от Сандански първи имаха възможност да стигнат до гол. В 37-ата минута най-активния в редиците на Вихрен Ододжи бе повален в наказателното поле на Берое, и реферът отсъди дузпа. Самият Ододжи изпълни, но прати топката край вратата на Берое.

В самия край на първото полувреме домакините излязоха напред в резултата, след като Дзаферович засече с глава центриране от ъглов удар на Тодоров.

През втората част  футболистите на Илиян Илиев взеха инициативата, като направиха куп пропуски пред вратата на Вихрен. В 58-ата минута Аделино Лопеш бе спънат в наказателното поле на Вихрен, а отсъдената дузпа бе реализирана от юношата на Левски Тодор Симов за крайното 2:0.

На стадион "Локомотив" в столицата очаквано "железничарите" нямаха абсолютно никакви проблеми срещу опашкаря Черноморец (София). Футболистите на Стефан Грозданов спряха на седем. С по две попадения се отличиха Цветан Генков, който има вече на сметката си 11 попадения и е лидер при голмайсторите, и Саша Антунович. Сръбският таран има от началото на сезона вече девет попадения.

Сред голмайсторите за Локомотив се записаха още Кристиян Добрев, Стефан Дончев и Димо Атанасов.

Гостите се държаха само първото полувреме, като почивката дойде при минималното 1:0 за Локомотив.