Пробив по десния фланг на атаката на Ботев (Пд).

От щаба на "канарчетата" претендират, че е трябвало да бъде отсъдена дузпа.

Според съдията, топката не е била в очертанията на наказателното поле.

Жълт картон за Ничев.

45′

Играта е подновена.

45+1′

Първото полувреме предложи на вниманието на феновете в Коматево множество положения за реализиране на гол и за двата тима.

Те размениха по няколко минути на надмощие, като на първо време превес на терена имаха гостите.

Изстрел на Курьор бе отразен от стража, след това се отби в гредата, а до добавка не се стигна, тъй като състезателите на домакините реагираха своевременно и избиха топката в корнер.

Последва нова възможност за варненци. Панайотов напредна по десния фланг и асистира на Курьор, който с мощен диагонален изстрел разтресе напречната греда на вратата на "канарчетата".

В 39-ата минута Неделев стреля от свободен удар. Топката се отби в рамката зад Митрович. Върна се в наказателното поле, където Ничев също шутира в гредата. Последва пореден един изстрел и след докосване до рамката, кълбото попадна в ръцете на Митрович.

Преди паузата акциите и за двете единайсеторки спираха пред наказателното поле, а често играта бе накъсвана заради извършени нарушения.

Така или иначе до промяна в резултата не се стигна.

45′

Почивка.

39′

Неделев стреля от свободен удар!

Топката се отбива в рамката зад Митрович!

Връща се в наказателното поле, където Ничев също шутира в гредата.

Последва още един изстрел и след докосване до рамката, кълбото попада в ръцете на Митрович.

Сериозна ситуация за домакините и късмет за гостите.

34′

Разбъркване пред Янко Георгиев.

Вратарят се намесва решително.

Праща незабавно топката в предни позиции.

29′

Пас на Панайотов към Курьор.

Той шутира силно!

Топката се отбива в напречната греда на вратата на "канарчетата".

Нов малшанс за варненци.

25′

Хантакиас е официално предупреден.

24′

Вратарят на Ботев (Пд) излиза неразчетено.

Васил Панайотов опитва да го прехвърли от далечна дистанция.

Топката се спира в тялото на защитник.

22′

Центриране на Шопов в наказателното поле на Черно море.

Разбъркване пред стража на гостите.

До точен изстрел не се стига.

20′

17′

Курьор стреля силно по диагонала!

Топката се отбива в гредата!

Футболистите на Черно море опитаха да я добавят в мрежата, но Георгиев чисти в корнер.

Нищо любопитно след изпълнението на ъгловия удар.

10′

Шопов центрира отляво.

Неделев се оказва в чудесна ситуация и стреля!

От непосредствена близост Митрович успява да спаси, използвайки десния си крак.

Невероятна намеса на вратаря на Черно море.

8′

Поредица прекъсвания, които забавиха сериозно темпото.

7′

Нарушение на Терзиев срещу Кики.

Футболистът на варненци влизаше на скорост в полето на съперника.

Интересна ситуация пред наказателното поле на домакините.

4′

Пробив на Илиан Илиев по десния фланг.

Достига до възможност за центриране.

Топката се спира в крак на бранител.

2′

1′

16 Димитър Пройчев 20 Алваро Кардозо

Ботев (Пловдив) посреща Черно море в един от най-интересните мачове от 23-ия кръг на Първа лига.

Двата тима са замесени в борбата за Топ 6, но засега изостават от преките си конкуренти Берое и Славия.

Днес победата е задължителна, както за "канарчетата", така и за "моряците", ако искат да съхранят шансове за първата шестица. Разликата между тях е 4 точки в полза на варненци.

Снимка 468109

Ботев започна втория дял от сезона с нулево равенство срещу градския си съперник Локомотив (Пловдив), а след това падна от ЦСКА в София с 0:1. Черно море записа успех срещу Дунав с 2:0, а преди седмица изтръгна точка в сблъсъка с Левски в последната секунда за 2:2.

Снимка 464721

Източник: botevplovdiv.bg

Двамата треньори трябва да се справят с отсъствието на редица важни фигури. В Ботев с контузии са Лазар Марин и Антонио Вутов, но Ферарио Спасов неведнъж е показвал, че обича да залага на млади футболисти.

Той включи в групата 7 юноши, но титуляр ще е само Станислав Шопов, който ще играе по левия фланг в халфовата линия.

В състава на Черно море наказан е националът Мартин Минчев.

Черно море загуби половин отбор за мача с Ботев (Пловдив)

Петима основни футболисти са наказани след мача с Левски

Ботев е единственият отбор без отбелязан гол през пролетта. Срещу "канарчетата" Курьор има 4 гола в 7 мача, но е загубил 5 от тях. Общият баланс между двата тима в елита е в полза на пловдивчани: 41 победи, 32 равенства и 31 загуби.

Срещата на игрището на комплекса в кв. Коматево ще бъде ръководена от Петър Костадинов.