Голямата резултатност в кръга задоволи напълно всички зрители по стадионите. Няма мач с по-малко от три гола! Тежките терени на места дадоха възможност за повече борба, но тя беше на ниво.

Родопа - Левски 0:3.

Типично приятелски мач с предизвестен край. Този път поне не видяхме драмите от предните две срещи на този стадион между двата тима.

Мисля, че печеливши от такива двубои няма, но губещи са всички (фенове, специалисти, играчи и най-вече участници в Шампионска лига, които искат мачове на високо ниво).
Дали тази победа помага на "сините" за подготовката им за битката с Челси...

Рилски спортист - Ботев (Пд) 3:1.

Втора поредна победа за самоковци. При това напълно заслужена. Те започнаха мача във вихрено темпо и с много желание и оползотвориха тоталния си домакински натиск, реализирайки два гола.

Гостите не очакваха такъв натиск и лесно се предадоха в първата част. Когато се събудиха, беше много късно. А вече бяха с човек по-малко.

Спартак (Вн) - Берое 2:1.

Крайният резултат не отговаря реално на показаното от двата тима. Спартаклии успяха да обърнат през първото полувреме развоя на мача от 0:1 до 2:1. През втората част те се прибраха плътно и дълбоко в половината си и със себераздаване и огромно количество шанс удържаха преднината си. Беройци бяха далеч по-добрия и класен тим, но многобройните пропуски ги провалиха.

Беласица - Марек 2:2.

Интересно южно дерби. Може би най-качественият мач на кръга. През първата част имаше повече сигурност и тактическо надхитряне, но и така мачът беше добър. След паузата футболът вече бе на отлично ниво - гонитба в резултата, красиви изпълнения, високо темпо, хубави голове. Кръстовчев се превръща в лидер от най-висока марка за Марек и се очертава като най-сериозен претендент за голмайсторския приз.

Локо (Пд) - Черноморец 6:0.

Както в Смолян, така и този мач бе безсмислен. Стана навик мачовете на Черноморец да завършват с разгромни загуби. Кой пак печели от двубоите на този тим? Със сигурност губещи са играчите на Черноморец, чиято психика се съсипва.

Литекс - Локо (Сф) 2:1.

Най-чаканият мач в кръга. Ловчанлии, загубили точки в няколко поредни срещи, и "експресният" Локомотив, изиграха скучно първо полувреме. Окупирани в центъра, без рискове и изненади, двата тима се вкопчиха здраво и не се виждаше как могат да си отбележат гол. Все пак Литекс достигна до такъв в края на полувремето, а през второто отбеляза и втори от ъглов удар.

След като изостанаха в резултата, "железничарите" се поотвориха и мачът стана по-приятен. Литекс беше по-добрият отбор и пропусна доста повече положения от противника си. Столичани бяха плахи и неориентирани. Мачът се развиваше на 90 процента в централната част и фланговите атаки се брояха на пръсти.

ЦСКА - Славия 6:1.

За първи път от началото на сезона "армейците" излязоха с пълна мисъл за атака, а не за защита. Видя се, че това трябва да е техният стил. Натиснаха "белите" в тяхната половина от началния съдийски сигнал и макар да допуснаха една-две грешки в първите минути, си личеше, че е въпрос на време кога ще отбележат гол. Сигурен съм, че и да им бяха повели, пак щяха да достигнат до голяма победа. Мисля, че всички техни фенове харесват повече атакуващия ЦСКА.

Черно море - Вихрен 1:2 .

Кръгът завърши с изненада. И то повече от голяма. Тимът от Сандански заслужено спечели трите точки край морето, след като през целия мач бе по-добрият отбор.