Славия загуби домакинството си на Берое в мач от последния 26-и кръг на редовния сезон в Първа лига.

Двубоят на "Овча купел" завърши при резултат 2:4. Точни за победителите бяха Фал (на два пъти), Камбуров и Стоянов, а за столичани се разписа Галин Иванов, който вкара и двата гола и бе близо дори до хеттрик.

Снимка 483498

За Камбуров попадението бе под номер 232 в професионалния ни футбол, което го доближава с една крачка до върховото историческо постижение на Петър Жеков.

Снимка 483500

"Белите" се намираха в страхотна форма. Столичани записаха 5 поредни победи и бяха в серия от 8 мача без загуба, преди да отстъпят пред опонентите си днес. Старозагорци си осигуриха позиция в Топ 6 миналия кръг, но амбициите им са да гонят място в Европа.

ТОПСПОРТ проследи на живо за потребителите си случилото се на терена:

Славия - Берое 2:4

Отборът на гостите пристига в пълния си блясък

Първото полувреме беше изключително динамично, като по всяка вероятност е успяло да задоволи претенциите и на най-взискателните фенове на българския клубен футбол.

Резултатът беше открит след едва 9 минути игра. Тогава Галин Иванов получи добро подаване по левия фланг от атаката на домакините и изненадващо реши да стреля, от много малък ъгъл. Така той хвана неподготвен вратаря на гостите Перниш, който бе допълнително затруднен от рикошета на кълбото в гредата. След това топката премина под плонжа на стража и влезе във вратата му за 1:0.

Само 4 минути по-късно равенството беше възстановено. Центриране на Фуртадо намери оставения абсолютно непокрит в наказателното поле Фал, който с глава вкара за 1:1.

В 34-ата минута Виячки подцени пробив на скорост на Фал в пеналта и се наложи да го фаулира, за да спре устрема му към целта. Реферът предупреди официално играча на "белите" и посочи бялата точка. Зад топката застана Мартин Камбуров, който без никакъв сантимент простреля младия Стериакис за 1:2. Това бе попадение номер 232 за тарана в професионалния ни футбол.

Минута преди почивката Галин Иванов се опита да изненада Перниш с изстрел от средна дистанция. Получи се рикошет, който заблуди вратаря на Берое и равенството беше възстановено. 2:2.

Президентът на Славия Венцеслав Стефанов вдигна ръце във въздуха, показвайки изумлението си от представянето на двата тима и високата резултатност през първото полувреме от сблъсъка.

Снимка 483508

Компания на "белия" бос правеше националният селекционер Георги Дерменджиев.

В 53-ата минута Макута центрира отлично в наказателното поле на Стериакис и отново непокрит футболист на гостите, този път Стоянов, имаше възможност да стреля. Той се възползва на 100%, като от движение прати топката в мрежата за 2:3.

Предимството на гостите бе увеличено, като Фал вкара втория си гол в срещата.

Това се случи след 74 минути игра, когато Камбуров подаде към нахлуващия на скорост свой съотборник, той осъществи самостоятелен пробив и от около 15 метра разстреля Стериакис за 2:4.

Въпреки извършените промени и от двамата треньори, до нова промяна в резултата не се стигна.

Така Берое е само на 2 точки от днешния си домакин в първата шестица на класирането, с актив от 43 пункта.

Снимка 483497

Победната серия на софиянци пък приключи с последния сигнал на съдията в срещата на стадиона в "Овча купел".