Димитър Димитров започна по отличен начин треньорската си кариера в Берое. Този следобед заралии постигнаха важен успех, печелейки у дома с 4:0 срещу разколебания тим на Ботев (Враца). Момчетата на Херо решиха всичко с ранни попадения през двете части, дело на Ибрахима Конте. Класиката оформи Камбуров от дузпа в 66-ата минута. Заради нея с директен червен картон беше изгонен Венци Керчев от гостите. Точка на спора пък сложи появилият се като резерва Зоран Йосипович.

Беройци можеше да се поздравят и с още по-изразителен успех, но изстрел от фаул на Минчев срещна горната греда.

Снимка 450179

Източник: Официален сайт на Берое

Триумфът върна временно "зелените" в Топ 6. Ботев (Враца) пък остава на 12-та позиция със същия брой точки.

Двубоят започна по-активно за състава на домакините. Първата голова възможност в срещата беше създадена от Педро Еуженио. Португалецът насочи опасно от фаул, но топката премина малко над горната греда на Красимир Костов.

Дебютът на Димитър Димитров нямаше как да стартира по-успешно, след като в 4-ата минута резултатът вече беше 1:0 в полза на заралии. Опитният бранител на гостите Апостол Попов направи нещо наглед немислимо, след като върна прекалено слабо за своя колега на вратата. От това се възползва внимаващият Ибрахима Конте, който открадна топката и отбеляза на празна врата.

Снимка 450181

Неразбирателството между Костов и Попов продължи да бъде отчетливо и в 10-ата минута. Тогава вратар и бранител не постигнаха нужния синхрон при центриране от фланга и само късметът ги покри от това Камбуров да се възползва, за да удвои.

Апата пак беше основна заплаха за своя Ботев, след като в 12-ата минута реши да лъже двама съперникови футболисти близо до врачанското наказателно поле. Естествено, че опитът му не завърши с успех, а това доведе и до опасен изстрел на Конте. При добавката Камбуров отбеляза, но се оказа, че е бил в положение на засада.

Берое организира нова добра атака, която можеше да завърши с удвояване на резултата. Милен Желев се пребори за топка близо до аутлинията. Последва негово подаване към Конте, който се подхлъзна и не можа да отправи удар. Последва кратко меле, при което се отдаде възможност за изстрел от средна дистанция на Цветков, минал покрай дясната греда на Костов.

Снимка 450184

Ботев (Враца) най-сетне създаде голово положение в 37-ата минута, когато гостите отправиха първия си точен изстрел. Валери Домовчийски намери възможност да бие към мрежата на Перниш, но опитният вратар нямаше никакви проблеми.

Беройци се възползваха от липса на концентрация в редиците на своя опонент и поведоха с 2:0 малко след дадения сигнал за втората част. Александър Василев се беше включил в атака, след което центрира в полето на съперника. Отбраната на врачанския гост проспа включване от дълбочина на Ибрахима Конте, който без излишна подготовка не остави никакъв шанс на Костов.

Берое - Ботев (Враца) 4:0 (Развой на срещата по минути)

Старозагорски успех в дебюта на Херо

Въпреки второто попадение, Берое не спря да атакува. В 52-ата минута Милен Желев проби по другия фланг, където отправи успоредно подаване за Камбуров. Този път на точното място беше Попов, избил малко преди доказаният голмайстор да отиграе коженото кълбо.

Класиката беше близо до осъществяваме в 53-ата минута, когато Иван Минчев стреля от фаул, от много малък ъгъл. Ударът му придоби нужната траектория и кацна право върху горната греда на Костов.

Снимка 450182

Положението за ботевистите стана от тежко - трагично, след като в 66-ата минута Мартин Камбуров получи пас зад отбраната и остана сам срещу Костов. Гонещият го Венци Керчев беше принуден да го събори и така направи дузпа. Освен наказателния удар, гостите бяха посечени и от директния червен картон за своя защитник. С отговорната задача да стреля от единадесетте метра пък се нагърби потърпевшият, който с лекота направи 3:0.

Макар и срещата да се доиграваше, това не попречи на беройци да отбележат и още един гол в мрежата на разколебаните врачани. Иван Минчев успя да комбинира с Йосипович. Швейцарецът се възползва от подхлъзването на персоналния му пазач Апостол Попов. Костов съумя да отрази първия му удар, ала след това само изгледа как бива оформен крайният резултат 4:0!

Снимка 450183

В следващия кръг на Берое предстои доста тежко предизвикателство - гостуване на Лудогорец. Ботев (Враца) пък ще търси задължителна победа при домакинството си на Витоша (Бистрица).