Турнир: efbet Лига Стадион: Зрители: 425

Берое победи Ботев (Враца) с 4:0 в първенството

Триумфално начало за Херо в Берое, заралии разбиха Ботев (Враца) с 4:0

Ибрахима Конте помогна за успеха с две попадения

87′

ГООЛ ЗА БЕРОЕ!! 4:0!! ЙОСИПОВИЧ Макар и срещата да се доиграваше, това не попречи на беройци да отбележат и още един гол в мрежата на разколебаните врачани. Иван Минчев успя да комбинира с Йосипович. Швейцарецът се възползва от подхлъзването на персоналния му пазач Апостол Попов. Костов съумя да отрази първия му удар, ала след това само изгледа как бива оформен крайният резултат 4:0!

86′

Мощен изстрел на Рубен Бригидо от средна дистанция, който беше спасен майсторски от Красимир Костов.

77′

Жълт картон за Доминик Янков, който наруши правилата срещу Цветков.

76′

Последна смяна за домакините. Педро Еуженио бива заменен от Яя Меледже.

72′

Ядосаният Валери Божинов напуска игра, а на негово място се появява Симеон Мечев.

70′

Мартин Камбуров бива заменен и в оставащите минути от срещата в игра ще гледаме Зоран Йосипович.

67′

ДИРЕКТЕН ЧЕРВЕН КАРТОН ЗА НАПРАВИЛИЯ ДУЗПАТА! ВЕНЦИ КЕРЧЕВ!

66′

ГОООЛ ЗА БЕРОЕ!! 3:0!! КАМБУРОВ!! Положението за ботевистите стана от тежко - трагично, след като в 66-ата минута Мартин Камбуров получи пас зад отбраната и остана сам срещу Костов. Гонещият го Венци Керчев беше принуден да го събори и така направи дузпа. Освен наказателния удар, гостите бяха посечени и от директния червен картон за своя защитник. С отговорната задача да стреля от единадесетте метра пък се нагърби потърпевшият, който с лекота направи 3:0.

60′

Първа рокада и в лагера на Берое. Рубен Бригидо се появява в игра вместо Вандерсон.

59′

Първа промяна в лагера на Ботев (Враца). Даниел Гаджев напуска вместо Доминик Янков.

53′

ГРЕДА! Класиката беше близо до осъществяваме в 53-ата минута, когато Иван Минчев стреля от фаул, от много малък ъгъл. Ударът му придоби нужната траектория и кацна право върху горната греда на Костов.

52′

Въпреки второто попадение, Берое не спря да атакува. В 52-ата минута Милен Желев проби по другия фланг, където отправи успоредно подаване за Камбуров. Този път на точното място беше Попов, избил малко преди доказаният голмайстор да отиграе коженото кълбо.

47′

ГООЛ ЗА БЕРОЕ!! 2:0!! ИБРАХИМА КОНТЕ! Беройци се възползваха от липса на концентрация в редиците на своя опонент и поведоха с 2:0 малко след дадения сигнал за втората част. Александър Василев се беше включил в атака, след което центрира в полето на съперника. Отбраната на врачанския гост проспа включване от дълбочина на Ибрахима Конте, който без излишна подготовка не остави никакъв шанс на Костов.

45′

ИГРАТА СЕ ПОДНОВЯВА!

45′

ПОЧИВКА!

42′

Илия Миланов също вижда жълтия цвят на картона.

41′

Първи жълт картон в срещата. Получава го Андреас Васев, който закъсня с намесата си срещу Педро Еуженио.

37′

Ботев (Враца) най-сетне създаде голово положение в 37-ата минута, когато гостите отправиха първия си точен изстрел. Валери Домовчийски намери възможност да насочи към мрежата на Перниш, но опитният вратар нямаше никакви проблеми.

31′

ЦВЕТКОВ! Берое организира нова добра атака, която можеше да завърши с удвояване на резултата. Милен Желев се пребори за топка близо до аутлинията. Последва негово подаване към Конте, който се подхлъзна и не можа да отправи удар. Последва кратко меле, при което се отдаде възможност за изстрел от средна дистанция на Цветков, минал покрай дясната греда на Костов.

20′

Футболистите на Ботев имаха възможността да затруднят съперника от няколко статични положения, но те не дадоха никакъв резултат. Техен изпълнител беше Валери Божинов.

12′

ОТМЕНИХА ГОЛ НА КАМБУРОВ!! Апата пак беше основна заплаха за Ботев, след като в 12-ата минута реши да лъже двама съперникови футболисти близо до врачанското наказателно поле. Естествено, че опитът му не завърши с успех, а това доведе и до опасен изстрел на Конте. При добавката Камбуров отбеляза, но се оказа, че е бил в положение на засада.

10′

Неразбирателството между Костов и Попов продължи да бъде отчетливо и в 10-ата минута. Тогава вратар и бранител не постигнаха нужния синхрон при центриране от фланга и само късметът ги покри от това Камбуров да се възползва, за да удвои.

4′

ГООЛ ЗА БЕРОЕ! 1:0!! КОНТЕ! Дебютът на Димитър Димитров нямаше как да стартира по-успешно, след като в 4-ата минута резултатът вече беше 1:0 в полза на заралии. Опитният бранител на гостите Апостол Попов направи нещо наглед немислимо, след като върна прекалено слабо за своя колега на вратата. От това се възползва внимаващият Ибрахима Конте, който открадна топката и отбеляза на празна врата.

3′

Двубоят започна по-активно за състава на домакините. Първата голова възможност в срещата беше създадена от Педро Еуженио. Португалецът насочи опасно от фаул, но топката премина малко над горната греда на Красимир Костов.

2′

Новият национален селекционер - Георги Дерменджиев е в Стара Загора, където ще наблюдава на живо изявите на българските футболисти от двата тима.

1′

94. Юлиан Ненов 15. Филип Ждерич

Отборите на Берое и Ботев (Враца) откриват 14-ия кръг на шампионата, който ще се проведе в следващите три дни от седмицата. Двубоят в Стара Загора определено обещава голяма интрига, след като дебют начело на домакините ще направи новият им треньор Димитър Димитров. Херо ще се опита да вдъхне нов живот на заралийската селекция, която се представяше крайно неубедително под ръководството на Александър Томаш.

Димитър Димитров няма да може да разчита на Охене, Генев и Бандаловски за двубоя с Ботев (Враца)

Берое заема осмо място във временното класиране с актив от 18 т.

Ботев (Враца) също има нужда от трите точки. В последния кръг момчетата на Сашо Ангелов паднаха тежко от Царско село, като това предизвика огромното разочарование в специалиста заявил категорично: "Аз на такъв бездушен отбор не искам да бъда треньор".

Беройци днес ще са без контузените Виктор Генев, Иван Бандаловски и Карлос Охене. Това е и една от причините Херо да започне с експериментите още от първия си мач начело на "зелените". В атака ще се разчита основно на Педро Еуженио, Рубен Бригидо и Мартин Камбуров.

Херо: Стара Загора е футболен град с традиции

"Моето желание е да се опитам да направя нещо добро за този град"

В същото време в Ботев няма контузени и наказани за днешния мач. Под въпрос е участието на Валери Божинов сред титулярните 11. Божигол не успя да блесне в последния кръг и мястото му може да бъде заето от Валери Домовчийски.

Главен съдия на срещата е Георги Давидов, с помощници Милен Арабаджиев и Илия Капарашев. Делегат на БФС е Николай Вълчев, а работата на реферите ще следи Ахмед Ахмед.