Берое прекъсна серията си от 5 поредни мача без победа и лесно победи Нефтохимик у дома с 2:0. Това е едва втори успех под ръководството на Ферарио Спасов и старозагорци вече са с 21 точки. Само на една зад градския съперник Верея.

Нефтохимик остана на предпоследното място с 12 точки и вече облаците над главата на Христо Янев се сгъстиха.

НА ЖИВО Берое - Нефтохимик

И двата отбора излизат за задължителна победа

Срещата започна при много хубаво време и отличен терен за игра. Това даде предпоставки за бърза и динамична игра. Двата отбора се вкопчиха в здрава борба, която обаче не водеше до нищо опасно.

Гостите владееха повече топката, но атаките на беройци бяха по-опасни. Жуниор Мапуку се отличи с два фрапантни пропуска.

В 23-ата минута дойде началото на края за „шейховете. Иво Иванов се извиси високо при корнер и стреля с глава. Янко Георгиев спаси, но Иванов го разстреля от близо за 1:0. Голът наруши равновесието и гостите тръгнаха напред.

В 42-ата минута те бяха хванати на убийствена контра. Ерик Почански от три метра вкара топката за 2:0. Мапуку получи пас зад гърба на защитата отдясно, напредна и подаде успоредно на вратата. Там най-бърз се оказа Почански. Това съвсем сломи играчите на Нефтохимик.

След почивката „старата лисица" Ферарио Спасов прибра отбора си отзад. Гостите тръгнаха смело напред, но така и не успяваха да създадат голово положение. Само Румен Руменов се опитваше да вкара, но ударите му не успяваха да поразят целта.

Обратно домакините се възползваха от празните пространства и създадоха няколко много чисти голови положения. Особено се отличи Жуниор Мапуку, който направи и невъзможното за да не вкара гол. Пропуските де факто направиха успеха на домакините минимален, но в крайна сметка победата си е победа.

Благой Макенджиев единствено трябва да се надява, да не е настинал. Гостите не можаха да отправят нито един точен удар в очертанията на вратата му. Нефтохимик вече се очерта, като основен съперник на Монтана в битката за последното място.

Сега могат да се засилят спекулациите за мястото на Христо Янев появили се преди началото на срещата.

Ферарио Спасов може да бъде спокоен, че ще има резерви в следващите срещи, защото няма да му се наложи да гони нови играчи.