Турнир: efbet Лига Стадион: Зрители: 737

Закономерна победа на Берое. Гостите не можаха да предложат стойностен футбол.

90+2′

Удар на Почански. Топката премина на около 10 метра над вратата встрани.

90′

Атака на Нефрохимик завършила с удар покрай вратата на Макенджиев. Стражът на Берое нямаше много работа в мача.

89′

Шут на Зехиров. Топката профуча до лявата греда. Янко Георгиев се хвърли акробатично.

85′

Като опита да изведе Почански, който е била в засада. Грешно отсъждане на страничния съдия.

83′

Мапуку приключва с пропуските си и е заменен от Емин Ахмед.

83′

Костадин Велков изрита топката след съдийски сигнал.

82′

Божилов не уцели празната врата след подаване на Мапуку.

79′

Мапуку изпусна за пореден път. Той беше сам срещу Георгиев отдясно. Вратарят спаси.

76′

Феновете на Берое хвърлиха димка. Те пеят песните на победата.

75′

Георги Божилов смени контузения Радослав Цонев.

74′

Янко Георгиев пресече центриране към Мапуку на Василев. Ранджелович се сблъска със своя вратар.

72′

Младата надежда Кристиян Парашкевов сменя изморения Румен Руменов.

71′

Мапуку се оказа в засада. Той върна топката назад с глава.

70′

Янко Георгиев стреля високо в аут от удобна позиция.

69′

Александър Василев влиза на мястото на Радослав Кирилов.

67′

Като стреля и от крака на Раджелович топката излиза в аут.

63′

Ерик Почански изрита Манев на много неподходящо място - деликатната зона.

61′

Мапуку пропусна сам срещу Георгиев, като не уцели вратата. Ситуацията беше идентична като тази за 2:0.

59′

Янко Георгиев показва техника на Мапуко. Стражът на Нефтохимик не сбърка.

57′

Атанас Чепилов влиза на мястото на Иван Вълчанов. Чепилов ще се подвизава на дясното крило.

52′

Ферарио Спасов е прибрал отбора си отзад. Христо Янев опитва да се върне в мача.

50′

Руменов стреля високо над врата от границата на полето. Това е човекът, който е най-активен от гостите.

47′

Първата атака е за гостите. Центрирането от дясно на Руменов излезе а аут.

46′

Венци  Христов влиза на мястото на Живко Петков

45′
45+1′

Много борба и хубаво време. Старозагорци имат комфортен аванс на почивката.

45′

Цонев центрира отляво. Янко Георгиев увисна, но беше фаулиран.

44′

Апостолов реши да остави Хомей в игра. Румънецът направи ново грубо нарушение до десния корнер.

43′

Хомей брутано свали на земята Кирилов до левия тъч. Кирилов нахлуваше на скорост.

40′

ГОООЛ! Ерик Почански от три метра вкара топката за 2:0. Мапуку получи пас зад гърба на защитата отдясно, напредна и подаде успоредно на вратата. Там най-бърз се оказа Почански.

Задачата на бургазлии стана много трудна.

36′

Мапуку се бори с двама защитници в полето. Нападателят притиснат от Ранджелович изпрати топката в аут.

34′

Опит на Цонев да намери Мапуку в полето, но Янко Георгиев излезе и улови топката.

30′

Органите на реда съблюдават за спазване на законите от страна на феновете.

Треньорът на Нефтохимик Христо Янев е издал книга-трилър.

26′

Иво Иванов опита от воле да стреля, но не уцели токата. Почански центрира отдясно.

23′

ГООООЛ! Иво Иванов се извиси високо при корнер и стреля с глава. Янко Георгиев спаси, но Иванов го разстреля от близо.

22′

Мапуку изигра добре падаша топка към него в близост до малкото поле. Георгиев успя да избие в корнер.

21′

Живко Петков сам удари топката с глава. Той нямаше подкрепа от никой.

19′

Манев центрира отдясно, но футболист на Берое изби в корнер.

18′

Живко Петков получи картон за трето нарушение в рамките на няколко минути.

16′

Хомей проби отляво. Манев след това опита да върне към Огнянов, но защита пресече паса около точката за дузпа.

13′

Трудно е и на двата отбора да осъществяват контрол над топката и да си разменят повече подавания.

10′

Генерално погледнато има големи проблеми във функционирането на Берое.

7′

Топката достигна до Мапуку до ъгъла на малкото поле. Нападателят стреля в аут във външната мрежа.

4′

И двата отбора разиграват бързо топката. Хубавото време е предпоставка за динамичен мач.

2′

Още в първите секунди можеше да се стигне до опастност пред вратата на гостите.

1′

91.Венцислав Христов

Берое и Нефтохимик ще изиграят от 15:00 часа поредния вълнуващ и непредсказуем отбор от новата българска футболна Първа лига.

Домакините продължават пропадането си надолу независимо от привличането на доказан специалист като Ферарио Спасов за старши-треньор. В момента те са на 10-то място с 18 точки и изостават с 10 точки от задължителното за тях шесто място. Бронзовите медалисти от миналия шампионат загубиха през седмицата старозагорското дерби и вече дори на градско ниво са изоставащи.

Ферарио Спасов е твърдо решен да оправи нещата. Той вече определи с кои играчи ще се раздели през зимната пауза и може да добави още при неуспехи в следващите мачове.

Феро, който има спечелена само една среща досега, самоограничавайки се е записал само пет резерви.

Вече има спекулации, че Христо Янев може да си замине след днешния двубой. Наставникът на Нефтохимик води втори отбор през този сезон и в същото време е втори треньор и за „шейховете". Големите амбиции на собствениците на отбори води до опит за поставяне на рекорд за най-много треньорски смени за най-кратко време. За сега само Лудогорец, Дунав, Черно море и Верея са с треньорите с, които започнаха сезона. ЦСКА-София вече даде старта на втората въртележка, а Янев (бивш наставник на софиянци) може да я продължи.

Нефтохимик даде началото на мизерията на Александър Димитров, като нанесе първа загуба на заралии през сезона.