Берое победи Славия в двубоя между двата тима от 17-ия кръг на Първа лига. Срещата на стадион "Берое" завърши при резултат 2:0.

Автор на първия гол в мача стана Мартин Райнов, разписал се през вторите 45 минути на сблъсъка.

Мартин Райнов пред ТОПСПОРТ: Берое ще бъде фактор в първенството

"Тръгнах си от Локомотив (Пд) заради Едуард Ераносян"

В самия край на мача и Охене записа името си сред голмайсторите, оформяйки крайното 2:0.

Двубоят бе под номер 1900 за "белите" в елита на страната, а повече от тях в този ешелон имат само Левски и ЦСКА.

ТОПСПОРТ проследи на живо за потребителите си случилото се на терена:

Берое - Славия 2:0

Срещата стартира в 15:15 часа

Първото полувреме премина почти напълно под диктовката на отбора на домакините.

Старозагорци владееха инициативата и само късметът им попречи да стигнат до откриващото попадение в срещата.

Шансовете това да се случи не бяха многобройни, но пък два от тях действително си заслужаваха вниманието.

В първия подобен случай Антон Карачанаков бе изведен по много добър начин очи в очи със стража на гостите, но не съумя да се разпише.

Снимка 325629

Източник: Официален сайт на Берое

Второто чисто положение за "зелено-белите" дойде буквално секунди преди почивката, но отново Карачанаков нямаше шанс да прати топката в мрежата.

Славия не притесни кой знае колко защитата на опонента си, като само веднъж Абуд се оказа в добро положение, за да създаде нещо запомнящо се в пеналта на Берое, но не успя да го направи, пращайки топката в горната греда на "бялата" врата.

Снимка 325630

Второто полувреме започна силно за гостуващия тим, но акциите на столичани приключиха само в рамките на 10-ина минути, след което отборът се върна в собствената си половина.

Берое взе максимума от така създалата се ситуация, като стигна до откриващ гол след 65 минути игра. Негов автор стана Мартин Райнов, който бе точен след поредната греда в полза на тима си.

Снимка 282988

Добавката на Райнов обаче не остави шансове на иначе безупречния до този момент Стериакис, спасил всичко възможно до съответния момент.

Крайното 2:0 оформи Охене, разписал се две минути преди последния съдийски сигнал.

Нова промяна в резултата не беше регистрирана, което означава, че поне временно Берое ще се изкачи на третата позиция в класирането.

Славия остава под номер 8, на 6 точки от първата шестица в подреждането.