Нападателят на Левски се е намирал в положение на засада.

Бранителите пред него също действат съобразително.

45′

Играта е подновена.

45+1′

Първото полувреме започна добре за състава на домакините, който често атакуваше съперника си по фланговете. Старозагорци действаха предимно чрез Конте, Еуженио и Бригидо.

Ефект от центриранията в полето на Миятович обаче нямаше, като сериозни опасности пред стража на столичани липсваха.

"Сините" отговаряха с чести включвания на Горанов по левия фланг. Неговите подавания в наказателното поле не достигаха до нападателите на тима, а когато го правеха, играчите от столицата не създаваха нещо запомнящо се пред Перниш.

Тиам действаше, сякаш вече по традиция, на ръба на грубостта, като на три пъти се отчете с тежки влизания в краката на Конте.

Пространствата пред Найджъл Робърта пък изглеждаха затворени, като липсваха сериозни възможности за изява пред нападателя на Левски.

В самия край на първото полувреме домакините получиха право да изпълнят фаул. Те осъществиха заучено положение, като след центриране в наказателното поле Камбуров откри с точен удар с глава. Това бе попадение номер 21 за тарана срещу "сините", с което старозагорци се оттеглиха с гол аванс на полувремето.

45′

Почивка.

44′

ГОООООООООООООООООООООООООООООООООЛ!!!

1:0!

Попадение номер 21 срещу Левски за Мартин Камбуров!

Заучено положение за домакините при изпълнение на фаул, центриране към Камбуров, който открива резултата със силен удар с глава!

43′

Засада на Робърта.

42′

Без сериозни положения пред двете врати в последните няколко минути от първата част на мача.

Двата тима предпочитат да не получат попадение, отколкото да стигнат до отбелязването на такова, на този етап.

38′

Вратарят на "сините" се изправя на краката си.

Срещата продължава.

37′

Тежък сблъсък между Миятович и Каргас.

Двамата се опитаха едновременно да стигнат до центрирана в пеналта топка.

35′

Жълт картон за Горанов.

26′

Жълт картон за Ейолфсон.

25′

Центриране на Горанов в наказателното поле.

Алар се опитва да стреля технично.

Кълбото прехвърля вратата на Перниш.

23′

Изстрел на Бандаловски!

Засече добре топката след изпълнението на ъгловия удар.

Топката преминава покрай вратата.

22′

Продължителен натиск на домакините.

Конте стига до възможност за изстрел.

Шутира, но ударът се отбива в тялото на бранител в син екип.

Корнер за старозагорци.

15′

Напрежение и заряд не липсват в срещата.

14′

Главният съдия спира акция на Конте.

Отсъдено е нарушение срещу Каргас.

Повторенията показват удар в лицето на футболиста на Левски, който обаче не изглеждаше много значителен.

12′

Добър пробив на Еуженио по десния фланг.

Центрирането му към Камбуров не беше точно.

Атаката на Берое бе спряна.

10′

Фаул и на Бандаловски.

Алар остава да лежи на терена след съприкосновението между двамата.

Играта е прекъсната.

8′

Закачката между Тиам и Конте продължава.

Двамата определено оформят интересен сблъсък на терена.

7′

Мощен изстрел на Тиам!

Засече топката от движение, от доста сериозна дистанция.

Перниш спасява.

5′

Ново нарушение.

Този път на Тиам срещу Конте.

Фаулът беше извършен в гръб.

Играта е спряна и състезателят на домакините ще получи медицинска помощ.

4′

Груб фаул на Райнов срещу Еуженио.

Посрещнати са действията на "синия" състезател доста емоционално.

Феновете на Берое с неприятни скандирания към бившия играч на тима.

1′

Първи съдийски сигнал.

1′

Минута мълчание в памет на великия Стефан Данаилов.

94 Юлиан Ненов 6 Ивайло Найденов

Берое посреща Левски в двубой от 18-ия кръг на шампионата. Мачът стартира в 17:30 часа.

Домакините ще се опитат да запишат пети пореден успех срещу "сините". Заралии играят много успешно срещу столичния гранд в последните години, а конкретно в Стара Загора са спечелили 7 от най-скорошните 10 мача.

По-рано през сезона Мартин Камбуров и компания се наложиха с 3:1 на "Герена", а ветеранът вкара два от головете.

Педро Еуженио се завръща за Берое срещу Левски

Нападател е под въпрос

Левски е доста постоянен под ръководството на Петър Хубчев и държи второто място в класирането.

За Берое двубоят също е от голямо значение, защото дава възможност на тима да се върне в битката за Топ 6.

Мениджърът на Де Бройне ще присъства лично на Берое - Левски

Специалистът иска да добие по-ясна представа за нивото на българския футбол

Мачът е интересен и с това, че един срещу друг ще се изправят Димитър Димитров и Петър Хубчев. Всеки от тях е бил начело на другия отбор, като Херо е шампион с Левски през 2000 година, а Хубчев вдигна Купата на България с Берое през 2013г.

Любопитен факт, е че Херо е единственият треньор, който е побеждавал Левски с пет различни тима.

Той не може да разчита на оптимален състав заради контузии на някои от основните футболисти. Карлос Охене беше пратен на преглед в Барселона, а Зоран Йосипович не успя да се възстанови навреме.