Историческият мач в Кърджали между Арда и Ботев (Пловдив) от първия кръг на efbet Лига завърши без победител, а и без да бъдат отбелязани попадения в него.

Двубоят беше прекъснат в 4-ата си минута в съботния ден, след което бе отложен с 24 часа от рефера Станислав Тодоров. Днес мачът се проведе, започвайки именно от четвъртата минута.

Голове не бяха реализирани, като положенията за реализиране на такъв не бяха много. По-скоро домакините могат да съжаляват за пропуснатата възможност да спечелят пълен актив от 3 точки.

ТОПСПОРТ проследи на живо за потребителите си случилото се на терена:

Арда - Ботев (Пловдив) 0:0, без чисти голови положения

Днес двубоят ще се проведе

Първата част от двубоя не беше толкова динамична, колкото по всяка вероятност се искаше на феновете. Мачът бе рестартиран след вчерашното прекъсване в 4-ата минута.

В началните мигове от двубоя домакините полагаха усилия да пресират съперника си, като основно през зоната на Коконов атакуваха бранителите на "канарчетата" и изпробваха различни подходи за пробиване на защитната линия на пловдивчани.

Ботев (Пд) отговаряше с бързи контраатаки по левия фланг на нападението си, където Карачанаков не спираше да тормози футболистите на тима от Кърджали.

На няколко пъти прострелните центрирания на Карачанаков изглеждаха успешни, но така и не се намираше някой от съотборниците му, който да прати кълбото в мрежата.

Кристиан Димитров по традиция се отчете със сериозен обем от работа в защита, а нерядко се включваше и в предни позиции за състава си.

Притежанието на топката бе равностойно, като с течение на времето Ботев (Пловдив) очевидно се адаптира към играта на опонента си и неутрализира основните му оръжия в атака.

Така до почивката попадения не бяха реализирани.

След паузата, подобно на ситуацията от първото полувреме, домакините бяха по-активният състав на терена.

Те организираха няколко бързи атаки, но Димитров продължаваше да е последната преграда между голлинията на тима си и атакуващите футболисти на съперника.

Коконов опита изстрел с пета четвърт час преди края, но кълбото се отби именно в тялото на Димитров, който отново бе заел чудесна позиция.

Самият Коконов завърши двубоя с разбит нос, след като получи удар в лицето си.

Включването на Крис Добрев раздвижи играта на пловдивчани, но така и не доведе до отбелязване на попадение.

Снимка 433975

Градът от Южна България се готвеше за голям празник вчера - дебюта на "сините" в елита на родния футбол, но поройният дъжд, който се изля над "Арена Арда" минути преди мача, буквално наводни терена. Главният съдия реши срещата да започне, но много тежките атмосферни условия не позволяваха да се играе футбол. Дъждът се изливаше все по-силно, а топката не можеше да се движи по терена, което накара Тодоров да прибере футболистите в съблекалнята. Малко след това стана ясно, че срещата е отложена, тъй като на стадион "Арена Арда" няма осветление, което не позволяваше възможността двубоят да се премести с два часа, ако дъждът спре. Правилникът гласеше, че мачът трябва да стартира в 18:30 часа на следващия ден. Така и стана.

Наставникът на домакините Стамен Белчев заложи на цели седем нови попълнения, а едва четирима от играчите, които спечелиха промоцията, започнаха от първата минута Това бяха Иван Караджов, Пламен Крумов, Иван Коконов и Деян Лозев. Чужденците бяха петима - Дарко Глишич, Зоран Гаич, Аморим, Роман Ховсепян и Илиша Сам, а Венцислав Василев и Емил Мартинов бяха останалите титуляри.

Дъждът попречи на Арда и Ботев, двубоят се отлага с 24 часа

Все още не е ясен началният час

Новият треньор на Ботев (Пловдив) Желко Петрович дебютира в България, залагайки на трима от пристигналите през лятото играчи. Това бяха вратарят Георги Аргилашки, Филип ван Арнем и Тейлон Кореа. Останалите титуляри бяха Филип Филипов, Кристиян Димитров, Димитър Пиргов, Едберт Кардосо, Лъчезар Балтанов, Радослав Терзиев, Тодор Неделев и Антон Карачанаков.