Добрев сменя Терзиев.

63′

Засада на Тодор Неделев.

60′

Подобно на ситуацията на терена от първата част, отново домакините овладяха инициативата в началото, но постепенно намаляват оборотите.

Без нови атаки към двамата вратари.

56′

Жоао де Аморим стреля от далечна дистанция!

Аргилашки спасява.

Първи точен изстрел в една от двете врати.

55′

Тежки сблъсъци по цялата дължина на игрището.

Почти постоянно има лежащ футболист на тревата.

52′

Все още без точен удар в очертанията на една от двете врати.

Това е показателно за случващото се на терена, до момента.

48′

Беше ударен Коконов.

Повторенията доказват това.

Абсолютно неволни бяха обаче действията на Кристиан Димитров, който дори не беше с лице към съперника си.

47′

Коконов пада в наказателното поле.

Държи се за лицето.

Сигнал на рефера Тодоров няма.

45′

Играта е подновена.

45+1′

Първата част от двубоя не беше толкова динамична, колкото по всяка вероятност се искаше на феновете. Мачът бе рестартиран след вчерашното прекъсване в 4-ата минута.

В началните мигове от двубоя домакините полагаха усилия да пресират съперника си, като основно през зоната на Коконов атакуваха бранителите на "канарчетата" и изпробваха различни подходи за пробиване на защитната линия на пловдивчани.

Ботев (Пд) отговаряше с бързи контраатаки по левия фланг на нападението си, където Карачанаков не спираше да тормози футболистите на тима от Кърджали.

На няколко пъти прострелните центрирания на Карачанаков изглеждаха успешни, но така и не се намираше някой от съотборниците му, който да прати кълбото в мрежата.

Кристиан Димитров по традиция се отчете със сериозен обем от работа в защита, а нерядко се включваше и в предни позиции за състава си.

Притежанието на топката бе равностойно, като с течение на времето Ботев (Пловдив) очевидно се адаптира към играта на опонента си и неутрализира основните му оръжия в атака.

Така до почивката попадения не бяха реализирани.

45′

Почивка.

43′

Засада на Лозев.

41′

Все по-трудно изнасят топката футболистите на домакините.

Сякаш изхабиха огромна част от енергийните си запаси в началото на двубоя и сега търпят негативите от това.

39′

Грешка на Крумов!

Карачанаков намира добре кълбото и опитва центриране.

Топката се придвижи в близост до голлинията, но нямаше кой да я засече в мрежата.

34′

Продължителна атака на домакините.

Коконов претендира, че е бил повален от защитник в наказателното поле.

Сигнал на арбитъра няма.

29′

Поредица прекъсвания на играта.

Нарушенията зачестиха.

Играта се води предимно в централната част от терена.

25′

Поредица груби влизания в краката на атакуващите състезатели на Ботев (Пд).

Домакините не дават и педя терен на своя опонент.

20′

Без точен изстрел в очертанията на някоя от двете врати.

Спадна темпото на игра.

Успокоиха се страстите от началото.

14′

Засада на Карачанаков.

13′

Антон Карачанаков стреля!

От много далечна дистанция опита да порази целта състезателят на Ботев (Пловдив).

Без успех.

12′

Коконов опитва изстрел от границата на наказателното поле.

Кълбото се отбива в тялото на бранител.

След това Коконов извършва и нарушение.

10′

Само един футболист на Ботев (Пд) е в половината на съперника.

Изцяло прибран е съставът на "канарчетата".

Не предприемат излишни рискове пловдивчани в началните минути на срещата.

7′

Лек териториален превес на домакините.

Кристиан Димитров обаче е на мястото си.

На два пъти се намесва националът и връща топката в притежание на тима си.

5′

Грешка на Караджов.

Изпуска топката пред погледа на нападател на съперника.

Бранителите се справят със ситуацията и кълбото е избито напред.

1′

99 Радослав Василев 24 Лазар Марин

Историческият мач в Кърджали между Арда и Ботев (Пловдив) от първия кръг на efbet Лига беше прекъснат в 4-ата минута, след което отложен с 24 часа, от рефера Станислав Тодоров.

Днес двубоят ще се проведе, започвайки именно от четвъртата минута.

Босът на Арда: Развали се празникът на целия град

"Да се надяваме, че утре условията ще са по-добри"

Градът от Южна България се готвеше са голям празник - дебюта на "сините" в елита на родния футбол, но поройният дъжд, който се изля над "Арена Арда" минути преди мача, буквално наводни терена.

Главният съдия реши срещата да започне, но много тежките атмосферни условия не позволяваха да се играе футбол.

Дъждът се изливаше все по-силно, а топката не можеше да се движи по терена, което накара Тодоров да прибере футболистите в съблекалнята.

Малко след това стана ясно, че срещата е отложена, тъй като на стадион "Арена Арда" няма осветление, което не позволяваше възможността двубоят да се премести с два часа, ако дъждът спре.

Правилникът гласи, че мачът трябва да стартира в 18:30 часа днес. Така и ще стане.

Наставникът на домакините Стамен Белчев заложи на цели седем нови попълнения, а едва четирима от играчите, които спечелиха промоцията, започнаха от първата минута Това бяха Иван Караджов, Пламен Крумов, Иван Коконов и Деян Лозев. Чужденците бяха петима - Дарко Глишич, Зоран Гаич, Аморим, Роман Ховсепян и Илиша Сам, а Венцислав Василев и Емил Мартинов бяха останалите титуляри.

Дъждът попречи на Арда и Ботев, двубоят се отлага с 24 часа

Все още не е ясен началният час

Новият треньор на Ботев (Пловдив) Желко Петрович дебютира в България, залагайки на трима от пристигналите през лятото играчи. Това бяха вратарят Георги Аргилашки, Филип ван Арнем и Тейлон Кореа. Останалите титуляри бяха Филип Филипов, Кристиян Димитров, Димитър Пиргов, Едберт Кардосо, Лъчезар Балтанов, Радослав Терзиев, Тодор Неделев и Антон Карачанаков.

За малкото време на терена Ботев имаше една възможност, но капитанът на домакините Пламен Крумов с хубав шпагат изби топката преди Тейлон да стреля към вратата на Караджов.

Треньорът на Ботев (Пловдив): Това е дебют - четири минути и половина

"На това време не биваше да се провежда среща"