Отборът на Локомотив (Горна Оряховица) набави важни три точки в стремежа си на стабилизиране в "златната среда" на Първа лига. Селекцията на Иван Колев спечели може би последното си "домакинство" в Пловдив, надигравайки закъсалия тим на Пирин с 1:0.

Единственото попадение в срещата бе реализирано от Димо Атанасов в 23-ата минута, възползвал се от отлична асистенция на Ндонг. Триумфът изкачи "черно-белите" до 10-ата позиция във временното класиране.

Локо (Горна Оряховица) - Пирин 1:0 (Развой на срещата по минути)

Димо Атанасов реши всичко в двубоя с гол в средата на първата част

Под тях пък остава тазвечерният им опонент, който продължи черната си серия без победа. Вече повече от 2 месеца момчетата на Стефан Генов не знаят какво е победа. Ситуацията днес можеше да бъде много по-различна, ако в 4-ата минута Тони Тасев не бе пропуснал дузпа.

На "Лаута" стана горещо само 4 минути след началото на двубоя. Станислав Костов получи топката на тъча, след което изненада дори и самия себе си с брилянтен индивидуален рейд. Нападателят на Пирин премина през трима съперникови защитници, след което бе посечен в наказателното поле от капитана на Локо (Горна Оряховица) - Атанас Фиданин. Реферът Ангел Баялцалиев посочи веднага бялата точка, с което си навлече гнева на символичните домакини. С отговорната задача се нагърби младият Тони Тасев, който обаче не се справи с напрежението и стреля право в ъгъла, където реши да се хвърли и Николай Банков.

"Железничарите" отговориха подобаващо на отправеното предизвикателство и 180 секунди по-късно бяха на прага да поведат. Рахави Кифуети бе намерен в коридор и сякаш направи всичко необходимо, копвайки над стража Краси Костов. На точното място обаче беше Костадин Ничев, който със спокойствие изчисти от голлинията.

Лудото начало на този двубой продължи и с отлична възможност за "орлетата". Тони Тасев центрира от крилото, а пасът му намери връхлитащия Дани Младенов. Бившият нападател на Левски разочарова тотално с изявата си, пропускайки да отправи голов изстрел с глава. Миг на огромна тактическа непохватност.

Активната игра на "черно-белите" все пак даде резултат в 23-ата минута. Юлис Ндонг видя пробойната по левия фланг на пиринската защита и хитро отправи коженото кълбо за Димо Атанасов. Бързакът се оказа недостижим за Кощърна и от непосредствена близост, технично с левия крак, чукна покрай плонжа на Краси Костов.

Проблемите за Пирин можеха да станат още по-големи в 39-ата минута. Символичните домакини организираха бърза контраатака, при която Мохамед Слим Бен Отман демонстрира перфектна техника и отправи остро подаване към непокрития Атанасов. Пасът на тунизиеца обаче бе идея по-силно и това попречи на Димо да реализира своя втори гол в мач.

Първото добро положение след почивката се откри пред гостите. Мартин Кавдански изчисти по много неубедителен начин едно остро подаване и коженото кълбо попадна в краката на Станислав Костов. Нападателя обаче стреля на сантиметри от страничната греда на Банков.

Последваха силни минути за чуждестранната звезда на Локо - Рахави Кифуети, който на два пъти подложи на сериозно изпитание рефлекса на Красимир Костов.

Десет минути преди края, гостите от Пирин бяха сериозно ощетени. След удар на ветерана Попев топката срещна ръката на Мартин Кавдански. Реферът Баялцалиев обаче уж не видя нередност в това, а секунди по-късно отсъди фаул на границата на наказателното поле.

В 85-ата минута Симеон Мечев действа крайно егоистично, след като в положение трима срещу един, реши да действа само, вместо да подаде към непокритите си двама съотборници. В крайна сметка самостоятелната му изява завърши с шут в аут. Поведението му вбеси до краен предел старшията - Иван Колев.

В крайна сметка грешката му не се оказа фатална и така "железничарите" се поздравиха с важни три точки.

В задаващия се междинен кръг на Локо (ГО) предстои тежка визита на Черно море. Двубоят ще се играе във вторник от 15:00. Ден по-късно Пирин приема на свой терен Дунав (Русе) от 13:00.