Турнир: efbet Лига Стадион: Зрители: 287

Владислав Златинов ще доиграе остатъка от този двубой.

87′

Цветан Генков напуска бесен терена.

85′

В 85-ата минута Симеон Мечев действа крайно егоистично, след като в положение трима срещу един, реши да действа само, вместо да подаде към непокритите си двама съотборници. В крайна сметка самостоятелната му изява завърши с шут в аут. Поведението му вбеси до краен предел старшията - Иван Колев.

80′

Десет минути преди края, гостите от Пирин бяха сериозно ощетени. След удар на ветерана Попев топката срещна ръката на Мартин Кавдански. Реферът Баялцалиев обаче уж не видя нередност в това, а секунди по-късно отсъди фаул на границата на наказателното поле.

76′

Стенли Николов получи жълт картон заради кошмарно влизане в краката на Цеци Генков.

72′

Опитният Антон Костадинов ще се опита да помогне на своите да избегнат поражението.

67′

Пропусналият дузпа - Тони Тасев най-сетне ще бъде заменен. На негово място се появява Муйеци.

66′

Симеон Мечев ще замени голмайстора Димо Атанасов.

65′

КИФУЕТИ! Бившият футболист на Ботев (Пд) опита да намери близкия ъгъл на Краси Костов, но младежкият национал на България направи достатъчно, за да я отклони в корнер.

61′

Жълт картон за Кристиян Кощрна, който направи фаул в центъра на терена.

56′

КОСТОВ! Първото добро положение след почивката се откри пред гостите. Мартин Кавдански изчисти по много неубедителен начин едно остро подаване и коженото кълбо попадна в краката на Станислав Костов. Нападателя обаче стреля на сантиметри от страничната греда на Банков.

55′

Рахави Кифуети демонстрира високата си класа и в 55-ата минута. Подобно и на предишните му опити, топката премина малко над горната греда на Красимир Костов.

46′

На почивката е извършена смяна в редиците на Пирин. На терена се появява опитният Влади Златинов.

45′

ИГРАТА СЕ ПОДНОВЯВА!

45′

ПОЧИВКА!

39′

АТАНАСОВ! Проблемите за Пирин можеха да станат още по-големи в 39-ата минута. Символичните домакини организираха бърза контраатака, при която Мохамед Слим Бен Отман демонстрира перфектна техника и отправи остро подаване към непокрития Атанасов. Пасът на тунизиеца обаче бе идея по-силно и това попречи на Димо да реализира своя втори гол в мач.

33′

Скучни минути на "Лаута", през които темпото на игра спадна значително.

23′

ГОООЛ ЗА ЛОКОМОТИВ! 1:0! ДИМО АТАНАСОВ! Активната игра на "черно-белите" все пак даде резултат в 23-ата минута. Юлис Ндонг видя пробойната по левия фланг на пиринската защита и хитро отправи коженото кълбо за Димо Атанасов. Бързакът се оказа недостижим за Кощърна и от непосредствена близост, технично с левия крак, чукна покрай плонжа на Краси Костов.

22′

Карсимир Костов бе на мястото си, след като се наложи да отразява техничен изстрел от средна дистанция на Кифуети.

12′

Лудото начало на този двубой продължи и с отлична възможност за "орлетата". Тони Тасев центрира от крилото, а пасът му намери връхлитащия Дани Младенов. Бившият нападател на Левски разочарова тотално с изявата си, пропускайки да отправи голов изстрел с глава. Миг на огромна тактическа непохватност.

10′

На трибуните на "Лаута" е националният селекционер - Петър Хубчев, който ще търси свежи попълнения за "трикольорите".

6′

КАКЪВ ШАНС ЗА ЛОКО! "Железничарите" отговориха подобаващо на отправеното предизвикателство и 180 секунди по-късно бяха на прага да поведат. Рахави Кифуети бе намерен в коридор и сякаш направи всичко необходимо, копвайки над стража Краси Костов. На точното място обаче беше Костадин Ничев, който със спокойствие изчисти от голлинията.

5′

Жълт картон за Атанас Фиданин, който направи дузпата.

4′

ТАСВЕВ ИЗПУСКА ДУЗПА! На "Лаута" стана горещо само 4 минути след началото на двубоя. Станислав Костов получи топката на тъча, след което изненада дори и самия себе си с брилянтен индивидуален рейд. Нападателят на Пирин премина през трима съперникови защитници, след което бе посечен в наказателното поле от капитана на Локо (Горна Оряховица) - Атанас Фиданин. Реферът Ангел Баялцалиев посочи веднага бялата точка, с което си навлече гнева на символичните домакини. С отговорната задача се нагърби младият Тони Тасев, който обаче не се справи с напрежението и стреля право в ъгъла, където реши да се хвърли и Николай Банков.

2′

Ранни минути на преса от страна на домакините, които до този момент не могат да преодолеят компактната отбрана на Пирин.

1′

9. Тихомир Кънев 30. Тодор Траянов

Отборите на Локомотив (Горна Оряховица) и Пирин ще положат началото на поредния кръг в Първа лига. По традиция "железничарите" ще домакинстват в Пловдив, като днес стана ясно, че спортното им съоръжение в Горна Оряховица все още не е готово да приема мачове от елита. Това най-вероятно ще се случи след зимната пауза.

Селекцията на Иван Колев редува силни със слаби изяви, а тази вече ще трябва да търси реванш от "орлетата", които ги победиха по драматичен начин по-рано през кампанията.

Стадионът в Горна Оряховица няма да приеме ЦСКА-София, ще е готов за пролетта

Започна полагането на тревата на съоръжението

Символичните домакини ще бъдат без голямата си звезда Матиа Курьор, който изтърпява наказание заради импровизирания бой с Илия Мунин от Верея. На негово място атаката ще бъде водена от опитният Цветан Генков, който до момента обаче разочарова тотално със своите изяви. Той ще бъде активно подпомаган от Димо Атанасов и Рахави Кифуети. С капитанската лента излиза юношата на Левски - Атанас Фиданин, който през изминалия кръг отбеляза гол-красавец на Нефтохимик.

Курьор: Искам в ЦСКА-София!

"Дали съм се бил със съотборник? Разбира се!"

Пирин е в серия от 6 мача без победа. За последно "орлетата" подчиниха последния Монтана на 23 септември. Напрегнатата ситуация може да доведе и до уволнението на Стефан Генов, който и без това не е харесван от благоевградската публика. След изтърпяно наказание сред титулярите се завръща Орлин Старокин. Станислав Костов е предпочетен пред албанеца Муйеци в атака.

Стефан Генов: Няма спад във формата ни, Пирин страда от съдийски грешки

"Нямам проблем с истинските привърженици", коментира треньорът на "орлетата"

Главен съдия на срещата е Ангел Баялцалиев от София, с помощници Мартин Венев и Николай Георгиев. Събитията зад двете врати ще наблюдават Владимир Вълков и Валентин Станчев. Делегат на БФС е Никола Джугански, а работата на реферите ще следи Йордан Иванов.