Още два бронза спечелиха националите от Европейското първенство по борба до 23 г. в Нови сад (Сърбия). Отличията донесоха девойките.

Трикратната еврошампионка Миглена Селишка се пребори за медала, след като в малкия финал в категория до 50 кг надделя над азерката Туркан Насирова с 5:4. Селишка се върна на тепиха след дълго лечение на травма.

Миглена Селишка пред ТОПСПОРТ: Вярвам, че най-големите ми успехи тепърва предстоят

"Голямата ми цел е залто от Олимпийските игри"

Бронз взе и Сезен Белберова. В категория до 55 кг тя срази Симонета Шекер (Унгария) с 4:1. Утре шанс да спечели бронз има и Кремена Петрова (53 кг). На старта в категорията тя загуби от бъдещата финалистка Кристина Береза (Украйна) с 0:11. И в малкия финал ще спори със Зейнеп Йетгил (Турция). От надпреварата отпадна Юлияна Янева (65 кг) след загуби от туркинята Ашли Тугчу с 0:2.

Ден по-рано класиците спечелиха два бронза - Иво Красимиров (60 кг) и Стоян Кубатов (72 кг). Утре на тепиха излизат първите ни състезатели в свободната борба - Микяй Наим (57 кг) и Михаил Георгиев (70 кг).

Никълъс Сулев остана пети на Европейското първенство по борба до 23 г. в Нови Сад