Четирима българи заемат водещи позиции в своите категории на световната ранглиста по борба.

"Лъвовете" продължават да са сред най-добрите. Именно двамата ни най-стабилни състезатели са и най-напред в ранглистите, пише "Тема: Спорт".

Спортист №1 на България за 2018 година Тайбе Юсеин отстъпи с едно място в класацията на международната федерация. Тя вече е втора със 76 точки, като бе свалена от върха. С 18 повече там се изкачи новата шампионка на планетата Айсулу Тинибекова (Киргизстан), която победи българката в последните 15 секунди на финала в Hyp-Султан и измъкна златния медал.

Тайбе Юсеин: Квотата е едно спокойствие

Мисля, че няма да се допусне спад във формата

Айк Мнацаканян пък продължава да държи втората позиция при 72-килограмовите в класическия стил. Натурализираният арменец има 55 точки, с три повече от Арам Варданян (Узб). Пред него е само руснакът Абуязид Манцигоб с 80 пункта.

Тайбе Юсеин беше наградена за Спортист №1 на месец септември

Днес тя получи своята значка "Златна България"

В Топ 10 имаме още двама национали. Кирил Милов (97), който е европейски вицешампион при класиците, но на световното отпадна на старта и остана едва 22-и, вече е на шесто място в ранглистата. 22-годишният талант има 34 точки, което е с 48 по-малко от властелина в категорията Муса Евлоев (Рус).

Натурализираният Али Умарпашаев (70) от своя страна е осми в свободния стил. Той зае девета позиция в Hyp-Султан и вече има актив от 26 точки. Лидер е казахстанеца Кайпанов със 76.

Още седем български борци са в Топ 20 на планетата. От тях Даниел Александров и Биляна Дудова са в елита на две категории. Скейтъра е 18-и при 82-килограмовите и 19-и при 77 кг.