Биляна Дудова спечели сребърен медал на Световното първенство по борба в Унгария.

Българката загуби финала от китайската си опонентка Ронг. Поражението й дойде по изключително неприятен начин.

Първата част завърши при равен резултат 1:1. Дудова получи и предупреждение, което така и не бе категорично обяснено от арбитрите.

Китайката поведе с 3:1 през втората част от сблъсъка, но няколко секунди преди края Дудова върна изоставането си и резултатът стана 3:3.

След съдийско решение обаче, критерият и полученото предупреждение реши всичко. България остана със сребърния медал в категория до 57 кг.

Продуктивен колектив в подчертано индивидуален спорт? Те не спират да доказват, че е възможно!