Късно снощи в Лос Анжелис започна световното първенство по фигурно пързаляне. Първи в програмата бяха танцовите двойки със задължителния танц, а веднага след тях на леда застанаха спортните двойки.

В първата категория Ина Демирева и Юри Куракин се наредиха на 28-мо място. Те получиха оценка от 19,75 за изпълнението си на Пасо добле. Българите стартираха с №13. Засега двамата подобряват с две места класирането си на предишното световно първенство, когато бяха на 30-о място.

Лидери в класирането са фаворитите за титлата Оксана Домнина и Максим Шабалин от Русия. Те са с оценка от 40,77 точки. Втори са Танит Белбин и Бенджамин Агосто от САЩ с 39,65, следвани от Теса Виртю и Скот Моиер от Канада с 39,37.

При спортните двойки дебютантите Нина Иванова и Филип Залевски се наредиха на 23-о място. Те получиха оценка от 34,58. По регламент обаче напред продължават само първите 20. Така българите няма да участват във волната програма.

Първи са световните шампиони Альона Савченко и Робин Шолкови от Германия. Те получиха оценка от 72,30 точки за изпълнението си в стил рок под звуците на „Lost in space".

Шампионатът продължава тази вечер с кратката програма при мъжете. Българинът Георги Кенчадзе е във втората група заедно с представителите на Унгария, Турция, Грузия и Филипините.