Алекс Тъч вкара третата дузпа за Вегас Голдън Найтс и донесе двете точки за своя отбор в мача срещу Анахайм Дъкс с 4-3.

Александър Овечкин е 20-ти във вечната листа на голмайсторите в НХЛ

Матю Барзал вкара единствен дузпа за победата на Айлъндърс във Флорида

Срещата премина през два големи обрата. Първо домакините отбелязаха две шайби в първата третина чрез Джеймс Нийл и Оскар Линдберг. "Патоците" отговориха с голове на Франсоа Бьошеман, Антоан Вермет и Кори Пери във втората част.

Попадение на Ерик Хаула 4 минути преди сирената вкара мача в продължение, в което не падна гол. При дузпите Кори Пери, Райкард Ракел и Ондржей Кейс пропуснаха за гостите, а Джонатан Маршо и Джеймс Нийл не бяха точни за Вегас.

Резултати в НХЛ от мачовете играни във вторник, 5-ти декември 2017-а:
Кълъмбъс Блу Джакетс - Ню Джърси Девилс 1-4 (1-1, 0-2, 0-1)
Детройт Ред Уингс - Уинипег Джетс 5-1 (2-0, 0-1, 3-0)
Монреал Камейдиънс - Сейнт Люис Блус 3-4 (1-1, 1-2, 1-1)
Питсбърг Пингуинс - Ню Йорк Рейнджърс 3-4 (1-1, 1-2, 1-1)
Тампа Бей Лайтинг - Ню Йорк Айлъндърс 6-2 (2-0, 3-2, 1-0)
Далас Старс - Нешвил Предейтърс 2-5 (0-1, 0-4, 2-0)
Колорадо Аваланч - Буфало Сейбърс 2-4 (0-0, 1-2, 1-2)
Лос Анджелис Кингс - Минесота Уайлд 5-2 (0-0, 1-2, 4-0)
Ванкувър Канакс - Каролина Хурикейнс 3-0 (0-0, 2-0, 1-0)
Вегас Голдън Найтс - Анахайм Дъкс 4-3 (2-0, 0-3, 1-0, 1-0д)

Класирания, Източна конференция:
Столична дивизия: 1. Ню Джърси Девилс 36 точки / 27 точки, 2. Кълъмбъс Блу Джакетс 35 / 28, 3. Ню Йорк Айлъндърс 34 / 27, 4. Вашингтон Кепиталс 33 / 28
Атлантическа дивизия: 1. Тампа Бей Лайтинг 40 / 27, 2. Торонто Мейпъл Лийфс 35 / 28, 3. Монреал Канейдиънс 29 / 29, 4. Бостън Брюинс 28 / 25

Западна конференция:
Централна дивизия: 1. Нешвил Предейтърс 39 / 28, 2. Уинипег Джетс 38 / 28, 3. Сейнт Луис Блус 38 точки / 28 мача, 4. Далас Старс 33 / 28
Тихоокеанска дивизия: 1. Лос Анджелис Кингс 39 / 29, 2. Вегас Голдън Найтс 35 / 27, 3. Ванкувър Канакс 32/ 28, 4. Сан Хосе Шаркс 30 /26