Стефан Георгиев се нареди на 47-о място в слалома за Световната купа в Кранска гора. Георгиев преодоля трасето в първия манш за 59.31 сек., оставайки на 5.29 сек от лидера Джулиано Рацоли от Италия. Австриецът с български паспорт Килиан Албрехт не успя да завърши първия манш. Състезанието бе спечелено от австриеца Райнфрид Хербст с общо време от двата манша 1:45.35 мин.

С успеха си Хербст се приближи още повече до малкия кристален глобус в дисциплината. Второто място в Кранска гора остана за сънародника му Марсел Хиршер с 1:45.75 мин., а трети е Жулиен Лизеру от Франция с 1:45.88 мин.

Водачът за Световната купа Бени Райх от Австрия се нареди пети,като в класирането за големия кристален глобус има вече 1007 точки. Втори е швейцарецът Карло Янка с 897, а трети Дидие Кюш, също от Швейцария, със 746 точки.

Междувременно стана ясно, че Кюш е претърпял успешна операция на счупения си десен палец, като трябва да поднови тренировки тази седмица.