Отборът на Швеция спечели последното от трите дербита, играни снощи в хокейния турнир при мъжете. Тре Конур се наложи с 3:0 над Финландия в последния мач от група С. Два гола победителите вкара Луи Ериксон, с едно попадение се отчете звездата Никлас Бекстрьом.

Успехът обаче не бе достатъчен на Швеция, за да стане най-добрия отбор от тази фаза на турнира, макар да е лидер в група С. По показатели лидерската позиция остана за САЩ. Трета е Русия, четвърта - Финландия. Тези отбори ще участват директно на четвъртфиналите. Техните съперници там ще бъдат определени след изиграването на няколко допълнителни двубоя.

На 23 февруари един срещу друг застават Швейцария - Белаурс, Словакия - Норвегия, Канада -Германия и Чехия - Латвия. Победителят от първата двойка ще се изправи ден по-късно срещу САЩ в четвъртфиналите. Съперник на Швеция е победителят от втората двойка, на Русия - от третата. Последният сблъсък ще излъчи противника на Финландия на 24 февруари.