Вчерашният ден на световното първенство по хокей на лед в Русия премина под знака на множество изненади.

Първо бомбата хвърли отборът на Дания, който нанесе първо поражение на Чехия. Загубата с 1:2 (0:0, 1:0, 0:1) дойде след наказателни удари. Чехите откриха резултата през втората третина чрез Плеканец, който довкара отбитата от щангата шайба. В началото на третата третина Мадсен възстанови равенството след като посрещна отбитата от вратаря на Чехия шайба. До края на мача и в добавеното време нито един от двата отбора не можа да реализира. Така се стигна до наказателни удари, при които нападателят на Дания Николас Йенсен вкара победния гол.

Другият мач от групата също се реши слид наказателни удари. Швейцария и Швеция стигнаха до равенство 2:2 (1:0, 0:1, 1:1, 0:0, 0:1) в редовното време и продължението. Победният наказателен удар реализира Андре Бураковски.

В класирането в група "А" Чехия запазва първото място с 15 точки пред Швеция с 13. Русия е трета с 12 точки, но с мач по-малко. Борбата за последното място, даващо право на участие на четвъртфиналите е между Дания и Швейцария, които имат по 8 точки.

В група "Б" изненадата поднесе отборът на Германия, който победи САЩ с 3:2 (2:1, 0:1, 1:0). Корбиниан Холцер вкара победния гол 33 секунди преди сирената. С успеха Германия изпревари Съединените щати в класирането, като се изкачи до третото място в групата и се класира за първи път на четвъртфинал от 2011 г. насам.

Единствено другият мач в групата се разви според прогнозите. Финландия победи Словакия с 5:0 (0:0, 2:0, 3:0). Това беше шеста поредна победа за финландците, които оглавяват класирането с 18 точки. Канадците също имат пълен актив от 15 точки, но са с мач по-малко. Германия има 10, САЩ - 9, а Словакия 6 точки.