Най-добрата българска сноубордистка Александра Жекова (Блейд) спечели титлата в сноубордъркроса от държавното първенство, което се провежда на Витоша. Националката е първа с време 28,88 секунди. Второто място остана за Виктория Халеба (Блейд) с 32,38 секунди, а трета е Александра Кузова (Блейд) с 36,82 секунди.

При мъжете в същата дисциплина пръв е Алес Лилов (Блейд) с 28,02 секунди, пред Атанас Кефсизов (Блейд) с 31,06 секунди, а трети Кирил Велков (А-тийм) с 31,06 секунди.

Титлата в сноубордъркроса при децата спечели Алекс Иванов (Мотем) с 31,58 секунди, пред Георги Михайлов (Лавина) с 33,22 секунди. Трети е Виктор Кузов (Блейд) с 34,17 секунди.

В дисциплината скикрос пръв е Николай Върбицалиев (Мотен) с 28,25 секунди, пред Георги Моллов (АССК Тракия) с 28,36 секунди и Калин Керин (Ледени ангели) с 29,04 секунди. Държавното първенство преминава при перфектна организация от страна на Българска федерация ски и "Витоша ски" АД. Утре състезанията на Витоша продължават с дисциплината Биг Еър.