В Чехия приключиха мачовете от груповата фаза на световното първенство по хокей на лед.

В Група "В" Русия загуби от Финландия с 2:3 след изпълнението на дузпи и зае третото място в групата с 15 точки. Така на четвъртфинал руснаците ще срещнат отбора на Швеция.

За Русия головете вкараха Мозякин и Панарин, а за Финландия Барков и Донской. Изравнителният гол на Донской дойде 2 минути преди края, с което прати мача в продължение.

При дузпите вратарите показаха великолепна игра. Рине отби и четирите удара на руснаците, докато Бобровский се отличи три пъти. Отново Донской се превърна в герой на мача като реализира победната дузпа.

Финландия зае второто място в групата ще играе на четвъртфинал с домакина Чехия.

Победител в групата стана отборът на САЩ, който събра 17 точки. В последния си мач американците победиха Словакия с 5:4 след изпълнението на дузпи и си осигуриха най-желания съперник за четвъртфиналите - Швейцария.

Словаците отпаднаха от турнира, а четвърти стана отборът на Беларус с 14 точки, който победи в последния си мач Норвегия с 3:2. Беларусите ще срещнат суперфаворита на турнира - Канада.

Последен в Група "Б" завърши отборът на Словения, който отпада догодина в долната дивизия.

В Група "А" нещата бяха ясни преди изиграването на последните мачове. Канада записа 7-а поредна победа с разгромното 10:1 над Австрия и оглави убедително класирането.

Чехия победи с 2:1 Швейцария с дузпи, а Франция - Латвия с 3:2 също след изпълнението на дузпи. От групата отпада Австрия.

Четвъртфиналните мачове ще се играят на 14 май. Първенството може да бъде проследено пряко по БНТ HD.