Отборът на Русия постигна трета поредна победа на световното първенство по хокей на лед, което се провежда в Минск след като в мач от група "Б" разгроми отбора на САЩ с 6:1 (2:0, 4:1, 0:0). Кульомин откри в 7-ата минута, а Овечкин удвои в край на първата третина. През втората руснаците бяха пълни господари и вкараха 4 шайби чрез Тихонов - две, Кузнецов и Плотников, докато американците върнаха само една чрез Абделкадер. Пред третата третина мачът се доиграваше и нови голове не паднаха.

След тази победа Русия оглави класирането с 9 точки, а САЩ са втори с 6.

В другия мач от групата финалистът от последното първенство Швейцария претърпя трета загуба от отбора на домакините Беларус с 3:4 (2:1, 0:1, 1:2). Така те се утвърдиха на третото място във временното класиране с 6 точки и запазиха отлични шансове да продължат на четвъртфиналите. Швейцария остава на дъното без спечелена точка.

Сергей Костицин се разписа два пъти за Беларус, а Михаил Грабовски отбеляза победния гол 2:06 минути преди края. Андрей Стас също вкара за домакините, а вратарят Витали Ковал отрази 28 удара. Яник Вебер и Рето Шапи дадоха аванс от 2:1 за швейцарците малко преди края на първата третина. Етиен Фроадьово пък вкара за 3:2 в началото на третата част, но отборът допусна обрат.

В група "А" Канада постигна драматична победа над Чехия с 4:3. "Кленовите листа" нанесоха своя удар във втората третина, след като първата приключи при 1:1. Тогава те реализираха три безответни попадения. Новотни и Хертл обаче отбелязаха две шайби в последните десет минути, за да върнат интригата. В края Чехия получи наказание, и не успя да осъществи финален натиск, с който да се добере поне до продължения.

Продължава сензационното представяне на Франция. След като победиха Канада на старта французите изненадаха неприятно и отбора на Словакия. Словаците пропиляха два гола аванс и допуснаха трето поражение след 3:5 (1:0, 2:1, 0:4).

В класирането начело е Канада със 7 точки, следвана от Норвегия 6, Швеция и Франция по 5.