Русия спечели четвърта поредна победа на световното първенство по хокей на лед, което се провежда в Минск. В мач от четвъртия кръг в група "В" руснаците се наложиха над Казахстан със 7:2 /1:0, 3:0, 3:2/.

Голмайстори за Русия бяха Сергей Плотников - 2 гола, Егор Яковлев, Денис Зарипов, Николай Кулемин, Виктор Тихонов и Александър Бурмистров. За Казахстан реализираха Михаил Паншин и Андрей Спиридонов.

В същата група Швейцария победи Германия с 3:2 (1:1, 2:1, 0:0). За вицешампионите от миналата година това е първи успех в групата след три поредни загуби. Деймиен Брунер записа гол при числено превъзходство и асистенция за отбора на Швейцария. Томас Опенхаймер отбеляза двата гола за Германия.

В Класирането води Русия с 12 точки следвана от САЩ, Латвия и Беларус с по 6. Германия е 5-а с 5, а швейцарците са една 7-и с 3. За следващата фаза продължават първите четири отбора.

В среща от група А отборът на Словакия победи Норвегия с 5:2 /2:2,1:0, 2:0/. Голмайстори за победителите бяха Томаш Татар, Юрай Микуш, Ладислав Над и Михел Мелик, а точни за Норвегия бяха Александър Бонсаксен и Мортен Аск.

В другата среща от групата Чехия победи Италия с 2:0 (0:0, 1:01 1:0) и постигна втора победа. Иржи Секач даде аванс на Чехия във втората третина, а Яромир Ягър вкара втори гол в третата част.

В класирането води Швеция с 8 точки пред Канада - 7, Норвегия и Чехия - по 6.