Нешвил Предейтърс дръпнаха с едни гърди във финала на Западната конференция на НХЛ. Отборът от щата Тенеси победи с 2:1 Анахайм Дъкс и поведе в серията след третия мач.

Защитникът Роман Йоси отбеляза победното попадение 2:43 мин. преди сирената. Домакините спечелиха за десети последователен път у дома в елиминационна среща.

Питсбърг вкара един гол, но изравни серията с Отава

Фил Кесел отбеляза победното попадение

Гостите от Анахайм водеха с 0:1 в края на втората третина с гол на Кори Пери. Но за първи път загубиха, след като бяха повели в резултата. Водачеството на Дъкс и голямото желание за домакинска победа пренесоха играта в полето на гостите в последната част. Техният вратар Джон Гибсън спаси 38 шайби, докато неговият колега Пекка Рине отрази 19 удара.

Филип Форсберг изравни в 44-та минута, преди Йоси да донесе победното попадение в края на мача.

Четвъртата среща е утре отново в Нешвил. След това двата отбора ще летят до Лос Анджелис.