Милена Тодорова се представи силно и записа добър резултат в динамичната дисциплина - спринт на 7,5 км при дамите на Световното първенство по биатлон, което се провежда в Антхолц-Антерселва (Италия).

Младата биатлонистка от Троян завъртя само една наказателна обиколка в хода на надпреварата и завърши на 27-ата позиция в крайно класиране. Така Милена си спечели и добро място за преследването в неделя, което започва в 13:45 часа.

Още две българки взеха участие в състезанието днес. Даниела Кадева и Мария Здравкова сбъркаха по три пъти и се класираха съответно 81-ва и 85-та.

Милена Тодорова е 71-а с 16 точки. Шампионатът на планетата продължава утре със спринта на 10 км за мъже.

Милена Тодорова спечели трети медал на Световното първенство по биатлон за девойки