Ню Йорк Рейнджърс 2-1 Монреал Канейдиънс  (1-1, 1-0, 0-0)

След много слабата си игра в третия мач „Рейнджърите" бяха много агресивни и изравниха серията на 2-2. Те владееха много повече шайбата. Рик Неш за 1:0 и Йеспер Фаст за 2:1 вкараха головете. Крайният резултат беше оформен след 24 минути игра.

Четири „златни" гола определиха победителите в НХЛ

Нешвил и Анахайм водят с по три победи

Кълъмбъс Блу Джакетс 5-4 Питсбърг Пенгуинс (2-0, 1-2, 2-2)

Кълъмбъс успя да оцелее в серията, спечелвайки първа победа. Джак Джонсън Фжош Андерсън, Маркус Нутиваара, Уилиам Карлсън и Бун Дженър вкараха головете за победителите.

Патрик Хорнквист, Рон Хейнси, Том Кухнакл и Джейк Гюнтзел бяха точни за шампионите от Питсбърг. Сергей Бобровски направи 27 спасявания за домакините. Те поведоха с 3-0 в началото на втората част и с 5-3 след 45 минути игра. „Пингвините" вкараха късен гол с човек по-малко, но не им стигна времето да изравнят.

Сан Хосе Шаркс 7-0 Едмънтън Ойлърс (2-0, 4-0, 1-0)

Джо Павелски вкара гол в 15-та секунда на мача. “Акулите" не бяха вкаравали гол в последните два мача, но първото попадение ги отпуши и головете заваляха. Резултатът от серията е равен 2-2.

След като бяха притиснати от младия отбор на Едмънтън, Сан Хосе демонстрира формата, а която достигнаха до финал за Купа Стенли през миналата година.