Торонто Мейпъл Лийфс - Уошингтън Кепиталс 4-3 пр. (1-2, 2-1, 0-0, 1-0)

Тайлър Бозак вкара „златен" гол след 1:37 мин. в продължението, когато Торонто беше с човек повече на леда. „Кленовите листа" поведоха с 2-1 в серията срещу шампиона в редовния сезон Уошингтън. И трите мача досега стигнаха до продължение.

Аустон Матюс, Назем Кадри и Уилиам Ниландер вкараха голове за домакините. Никклас Бакстрьом, Александер Овечкин и Евгени Кузнецов се разписаха за „столичани". Торонто вкара два гола във втората част за да изравни за 3-3. Третата третина бе без гол, но в края ѝ Ларс Елър от Уошингтън беше изгонен за високо вдигнат стик. Наказанието му се оказа фатално в продължението.

Нешвил Предейтърс - Чикаго Блекхоукс 3-2 пр (0-0, 0-2, 2-2, 1-0)

И в този мач победителят беше определен в добавено време. Кевин Фала прокара шайбата покрай Кори Кроуфърд след 16:44 мин. игра в продължението. Нешвил поведе на Чикаго с 3:0 победи и се нуждае само от още една.

Кроуфърд спаси 46 удара, докато неговият колега от Нешвил Пека Рине се отличи с 34 отразени шайби. Предейтърс вкараха два гола в последната третина, с което вкараха мача в добавено време.

Едмънтън победи Сан Хосе с футболен резултат и поведе в серията

Зак Касиан вкара единствения гол

Бостън Брюинс - Отава Сенатърс 3-4пр (0-2, 3-1, 0-0, 0-1)

Боби Райън вкара победния гол за Отава след 65:43 минути. Канадците бяха с човек повече. Те вече водят в серията с 2-1 победи.

„Сенаторите" водеха с 3-0, но допуснаха изравняване във втората третина. Рилей Неш отбеляза два гола, Дерик Брасар един. За Бостън точни бяха Ноел Акиари, Дейвид Бейкс и Дейвид Пастърнак.

Калгари Флеймс - Анахайм Майти Дъкс 4-5пр (2-1, 2-1, 0-2, 0-1)

Калгари допусна обрат от 4:1 в собствената си зала. Кори Пери вкара „златното: попадение за „Патоците" 1:30 мин. в продължението. Той се възползва от нескопосаната намеса на вратаря на домакините Брайън Елиът, който не се ориентира в ситуацията и не видя шайбата. Анахайм вече води с 3-0 в серията.

Ший Тиодор вкара първите си два гола в плейофи от НБА за победителите.