Българският алпиец Стефан Георгиев се класира за гигантския слалом в сряда, след като завърши шести в квалификацията за Световното първенство в Оре, Швеция.

Той зае шесто място след двата манша, като изостана на 2,22 секунди от водача Акира Сасаки от Япония. Стартираха общо 101 скиори.

Другият български участник Деян Тодоров даде 31-о време и не можа да се класира за същинското състезание. Първите 25 от квалификациите ще участват в старта на 14 февруари, в който по право карат най-добрите 50 в дисциплината. Сред тях е австриецът с български паспорт Килиан Албрехт, който е 47-и в ранглистата.

Световният шампион в слалома от 2002 година Ивица Костелич от Хърватия бе дисквалифициран заради неотговаряща на стандартите екипировка. Хърватинът бе най-бърз в първия манш, но не бе допуснат до участие във втория, тъй като се оказа, че разстоянието от основата на неговите ски до подметката на обувките е над допустимата норма от 55 милиметра. Това ограничение бе въведено с цел да се гарантира по-голяма сигурност на състезателите и да се намалят контузиите на коляното.