Мартен Фуркад демонстрира за пореден път безкрайната си класа. Биатлонистът показа, че е номер 1 и на футболен стадион.

Французинът и сънародничката му Мари Дорен-Абер спечелиха традиционния микс старт, който се провежда на и около съоръжението, на което играе мачовете си от Бундеслигата Шалке 04.

В него участие вземат 10 тандема, които въртят обиколки и стрелят на рубеж, изграден в центъра на стадиона.

Отново над 40 000 любители на биатлона станаха свидетели на страхотното зрелище. Фуркад за първи път в кариерата си спечели този старт.

Пълният капацитет на стадиона е за 54 хиляди зрители. Заради мерки за безопасност, свързани с възможност за някой заблуден курушум, обаче един от секторите остава празен.

Състезанието в Гелзенкирхен не носи точки за световната купа. Провеждането му струва 156 хиляди евро. Победителите си разделят 28 000.

Втори се наредиха чехите Габриела Соукалова и Ондржей Моравец. Третото място заслужиха германците Франциска Хилдебранд и Симон Шемп.