Бьорн Фери взе втората си победа за сезона за Световната купа по биатлон. След като преди няколко дни шведът спечели спринта, сега той триумфира и в масовия старт на 15 километра в словенския курорт Поклюка.

Фери изпревари с 4,7 секунди водача в генералното класиране Мартен Фуркад. Трети, на 12,5 сек. Зад победитя остана руснакът Евгени Устюгов. Първите трима биатлоности стреляха без грешка.

Четвърти остана Емил Хегле Свендсен като един пропуск в последната стрелба лиши норвежеца от по-предно класиране.

В състезанието нямаше българско участие.

Мартен Фуркад остава лидер за малкия кристален глобус в дисциплината, като дори увеличи преднината си пред Емил Хегле Свендсен. Същото е положението и в генералното класиране за Световната купа.