Австриецът Бенямин Райх спечели слалома за мъже в австрийския зимен център Шладминг. Състезанието бе валидно за Световната купа при алпийците, като бе последно преди стартиращото на 3 февруари (събота) Световно първенство в Оре, Швеция.

Носителят на Световната купа австриец даде общо време от двата манша 1:42.55 минути. Втори, на 38 стотни след Райх, остана спечелилият предишните два слалома швед Йенс Бигмарк, а трети завърши австриеца Марио Мат. Мат бе по-бавен от сънародника си Райх с 0,60 стотни.

Райх изоставаше след първия манш на 0,07 стотни от Марио Мат, а във втория манш бе по-бавен от Бигмарк с 0,04 стотни, но това му бе достатъчно за крайният успех.

"Получи се отлично състезание и съм щастлив, че победих пред родна публика. С всеки следващ старт навлизам в по-добра форма. надявам се да продължа така и на Световното първенство", заяви след състезанието Райх.

С успеха си Райх се приближи на 75 точки в генералното класиране от лидера Аксел Лунд Свиндал от Норвегия.

Свиндал завърши 13-ти, с еднакво време със словенеца Митя Валенчич.

Боде Милър от Съединените щати остана 25-и на 9,60 секунди от Райх.

Австриецът с български паспорт Килиан Албрехт и Стефан Георгиев отново не успяха да намерят място сред първите 30 в първия манш и не участваха във втория.

Албрехт остана с 34-то време, на 3,45 секунди от спечелилия първият манш Марио Мат. Стефан Георгиев даде 51-во време, изоставайки с 5:08 секунди от Мат.