Легендарният испански тенисист и двукратен шампион на Уимбълдън - Рафаел Надал отпадна от тазгодишното издание на най-стария турнира от Големия шлем.

Поставеният под №4 испанец загуби от ветерана Жил Мюлер (Люксембург) с 3:6, 4:6, 6:3, 6:4, 13:15 в епичен двубой от 1/8-финалите.

Мачът продължи 4 часа и 47 минути и Мюлер записа втора победа в кариерата си срещу Рафа от 6 срещи.

31-годишният левичар Надал отново демонстрира страхотния си характер, бори се до последно и отрази няколко мачбола в хода на драматичния пети сет, но накрая не издържа под натиска на 34-годишния Мюлер.

Тенисистът от Люксембург, който също играе с лявата ръка, за първи път в кариерата си се класира на 1/4-финалите на Уимбълдън и следващият му съперник е поставеният под №7 Марин Чилич (Хърватия).