Григор Димитров загуби от Роджър Федерер с 4-6, 2-6, 4-6 и отпадна от Уимбълдън 2017. Срещата продължи 1 час и 37 минути.

Българинът беше относително равностоен в първите осем гейма, но след това започна да греши. Федерер наложи играта си и спечели безапелационно. Гришо не можа да намери игрови план, с който да се противопостави на мощната и прецизна игра на швейцареца.

НА ЖИВО: Григор Димитров - Роджър Федерер

Григор Димитров - Роджър Федерер 4-6, 2-6, 4-6

Българинът няма успех срещу Маестрото

Мачът започна сравнително равностойно. В първия гейм Димитров трябваше да спасява точка за пробив, но след това двамата сервираха убедително и до 4-4 печелеха подаванията си.

Деветият гейм прекърши хасковлията. Той спря да вкарва първия си сервис и започна да взема грешни решения.  Двамата направиха 12 разигравания. Димитров направи двойна грешка в неподходящ момент, притесни се и сбърка.

За тенисист от класата на Роджър Федерер беше формалност да затвори сета с 6-4 за 34 минути.

Снимка 303432

Развръзката на първата част обуслови играта във втората. Григор загуби увереност и заредува грешките. Федерер усети, че има психологическо предимство и наложи тотално превъзходство. Той си почина в началото на сета, когато посрещаше и след това с два пробива спечели с 6-2 за 24 минути.

Прави чест на българския №1, че не се отказа и подобри играта си в третия сет. Той допусна пробив за 2-3, след като водеше с 40-15. Хасковлията отново взе грешни решения, избързвайки със завършващите удари. Между тях Федерер твореше на корта.

Снимка 303429

И когато Маестрото реши, че мачът е приключил, Димитров показа, че може да се справи със силния сервис на швейцареца. Гришо върна пробива за 4-4 и и събуди малка надежда.

За съжаление днес Федерер беше на изключително ниво. Той изигра един гейм, наблягайки само на бекхенда на Григор и направи последния пробив в мача. Завършващият гейм беше като целия мач - безапелационен.

Григор Димитров може да съжалява, че се срещна с Маестрото толкова рано. Но този двубой показа, че все още не е на нивото на великия швейцарец. И през по-голямата част на мача си личеше, че българинът не вярва в победата.