Петра Квитова се класира за третия кръг на "Уимбълдън". Опитната тенисистка постигна това след победа със 7:5, 6:2 над французойката Кристина Младенович.

Чехкинята имаше затруднения в първия сет, в който изоставаше с 3:5 гейма, но успя да спечели четири поредни, за да поведе в резултата.

Ашли Барти се класира за следващия кръг на "Уимбълдън"

Световната №1 постигна 14-та поредна победа

Ашли Барти нямаше проблеми с непозната белгийка

В началото на втория сет Младенович отново поведе с пробив, но и тук Квитова бързо намери начин да отговори и да се класира за следващия етап.

Там нейна съперничка ще бъде победителката от мача между американката Аманда Анисимова и полякинята Магда Линет.

Федерер с победа за 100 минути, очаква французин в следващия кръг от "Уимбълдън"