Матео Баретини се класира за финала на турнира от Големия шлем "Уимбълдън", след като победи в четири сета Хуберт Хуркач с 6:3, 6:0, 6:7(3) и 6:4 за 2 часа и 39 минути игра.

Така Беретини ще се изправи срещу победителя от другия полуфинал на надпреварата в Лондон, който е между Новак Джокович и Денис Шаповалов.

Италианецът започна по-уверено двубоя и проби два пъти съперника си в първия сет и още три пъти във втория, за да се доближи на един сет от победата. Хуркач изравни играта в третата част, в която нямаше нито една възможност за пробив и логично се стигна до тайбрек, в който полякът бе по-солиден и се наложи със 7-3. В четвъртия сет отново Беретини доминираше и не даде шанс за пробив на съперника си, като от своя страна взе подаването му веднъж, за да стигне до крайния успех след два часа и 36 минути игра.

С успеха си Беретини се класира за първия си финал на турнир от Големия шлем. Той се превърна и в първия представител на Италия, който достига до мача за титлата на свещените кортове в Лондон. До момента най-доброто му постижение бе полуфинал в US Open през 2019 година.

Джокович достигна с лекота до полуфиналите на "Уимбълдън"

Чиста победа над Мартон Фучович с 3:0 сета